eur:
409.73
usd:
389.21
bux:
79096.82
2024. november 20. szerda Jolán
Large shells, used for naval battles - Selective focus
Nyitókép: michaklootwijk/Getty Images

Óriási ugrásra készül a Magyarországon is jelen lévő Rheinmetall

Az amerikai hadiipari óriások szintjére törekszik a német hadiipari vállalat. Mostani terjeszkedésükben egy magyar gyárnak is szerepe van.

A Rheinmetall azon dolgozik, hogy megduplázza vagy akár megtriplázza a tüzérségi lövedékek gyártására szolgáló kapacitásait. A tervek szerint a német hadiipari vállalat jövőre nagyjából 700 ezer tüzérségi lövedéket gyártana, amivel a vezérigazgató szerint már képes Ukrajna mellett Európa ellátására is – közölte Armin Papperger vezérigazgató a Handelsblattal. Mint a vg.hu szemléjéből kiderül, a termelés felpörgetésében az alsó-szászországi Unterlüßben található gyár mellett a cég spanyolországi üzemeire is számítanak.

Mint ismert, hazánkban Várpalotán is épít a vállalat egy lőszergyárat.

A lőszergyártás legszűkebb kapacitását egyébként aktuálisan a lőpor képezi, ezért Németországban és Spanyolországban évi 1500 tonnáról 3000 tonnára növelik a termelést, illetve a jövőre megnyíló romániai üzemből is kikerülhet 1500 tonna lőpor. Távlatilag összesen évi 11 ezer tonnával számolnak.

A Rheinmetall idén 10 milliárd eurós bevételt tervez, amely két éven belül 15 milliárdra nőhet. A vezérigazgató szerint azonban még az is kevés lesz, hiszen ahhoz, hogy Európa lépést tarthasson az amerikai védelmi iparral, egy 20-30 milliárd eurós forgalmú cégre van szükség az Atlanti-óceánnak ezen a partján is. Ez a potenciál a cégvezető szerint a megrendelések alapján ott rejlik a Rheinmetallban, 7-8 év alatt érhetik el ezt a méretet.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24 csoport alapító tulajdonosa
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×