Infostart.hu
eur:
389.33
usd:
335.05
bux:
122655.67
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
A JAL, japán nemzeti légitársaaság gépe. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Utasokkal teli repülő gyulladt ki Tokióban - drámai videók

A japán légitársaság utasokkal teli gépe lángokban állt a Haneda repülőtéren.

A lángok a leszállást követően a gép ablakaiból és a törzs alól csaptak ki, és a tűz a kifutópályát is elborította - közölte a BBC a japán állami televízióra hivatkozva. Az NHK szerint a gép egy másik repülőgéppel ütközhetett, miután leszállt a tokiói Haneda repülőtéren.

A japán nemzeti légitársaság JAL 516-os járata Hokkaidóból, Szapporo repteréről érkezett.

A Japan Airlines közlése szerint a fedélzeten tartózkodó utasok és a személyzet tagjai, összesen 379 ember sikeresen kimenekült a gépből a felfújható vészcsúszdákon.

A repülőgépet mostanra szinte teljesen felemésztették a lángok.

Ezen a japán hírcsatornán élőben követhetők az események:

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×