eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Barcelona, 2017. augusztus 10.Utasok várakoznak a barcelonai  El Prat repülőtéren 2017. augusztus 10-én, a biztonsági ellenőrzésért felelős dolgozók részleges munkabeszüntetése idején. (MTI/EPA/Quique Garcia)
Nyitókép: MTI/EPA/Quique Garcia

Két liter folyadékkal a repülőre – mindjárt újra valóság lesz

Az új átvizsgálási módszer bevezetésével megszűnhet egyes repülőtereken a folyadékok fedélzetre vitelének a tilalma.

2022 decemberében az Egyesült Királyság kormánya bejelentette, 2024 nyaráig frissítik az összes repülőtéri biztonsági szkennert. Az új eljárás javítja az utasforgalom áramlását a biztonsági ellenőrző pontokon, miközben a magas szintű átvizsgálás nem szenved csorbát. Jelenleg a London (LCY) és a darlingtoni Teesside (MME) repülőtéren rendszeresítették ezeket a csomagátvizsgáló szkennereket, vagyis ezeken már egyáltalán nincs száz milliliteres szabály – írja az iho.hu.

Az elkövetkező hónapokban további könnyítések várhatók, és júniusra az olyan nagy csomópontok, mint a londoni Heathrow (LHR) és a Gatwick (LGW) is az új szabvány szerint járnak majd el.

A korlátozás bevezetése egy 2006-ban, a brit rendőrség leleplezett terrorista összeesküvésre vezethető vissza, amikor is üdítőitalnak álcázott folyékony robbanóanyagokokat akartak aktivizálni az Egyesült Királyságból az Egyesült Államokba és Kanadába tartó transzatlanti járatokon. Ezek után vezették be azt a korlátozást, amelynek szellemében az utasok legfeljebb egy deci folyadékot vihetnek fel a fedélzetre a kézipoggyászukban. A folyadékot száz milliliter űrtartalmú fiolákban, üvegcsékben, műanyag palackokban kell/lehet tárolni, és egy legfeljebb hússzor húsz centis átlátszó, visszazárható műanyag zacskóban kell elhelyezni.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×