A szlovákiai előrehozott parlamenti választásokról tudósítva a pozsonyi Új szó arról ír, hogy Szlovákia egy olyan hely, ahol elég sokszor van ilyen tétje az országos voksolásnak. Különösen 1998-at kell ilyenkor megemlíteni, s azt, hogy az akkori politikai változások milyen fontos szerepet játszottak az ország életében.
A portál munkatársa a többségében magyar nemzetiségűek lakta Bátorkeszin járt, ahol igencsak kormányváltó a hangulat.
„Le akarom váltani ezeket a hülyéket”
– válaszolta igencsak tömören a választási részvétel miértjét firtató kérdésre egy középkorú férfi.
Egy másik idősebb hölgy nagyon magabiztosan azt nyilatkozta, hogy egyáltalán nem szkeptikus, van értelme a választói jognak. S hogy miért él most a lehetőséggel? „Hát hogy jobb legyen a magyaroknak, s valaki védjen bennünket. Én mindig választok, csak most sajnos egyedül, mert a férjem nincs itthon” – válaszolja.
Az Új szó tudósítója a választóhelyiség bejárat előtt egy köztiszteletben álló pedagógussal találkozott, aki tömören annyi mondott: „Az ország sorsáról van szó”. Szerinte ezért fontos élni most a szavazati joggal.
Bátorkeszin a 2021-es népszámlálás szerint egyébként 3323-an éltek. A község ezzel a Komáromi járás hatodik legnépesebb települése, míg a falvak sorában Marcelháza után második a sorban. 2525-an (75,99%) magyarnak, 653-an (19,65%) szlováknak vallották magukat. A második nemzetiség rubrikában 127 fő (50%) jelezte a magyar, 54-en (21,26%) pedig a szlovák kötődését.