Infostart.hu
eur:
386.7
usd:
331.66
bux:
120285.32
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pexels

A videojátékos cégeket is elérte a nagy sztrájk

A forgatókönyvírók és színészek közös sztrájkja terjedhet tovább, nagy cégek is érintettek az elakadt tárgyalásokban.

Május elején kezdett sztrájkolni az amerikai forgatókönyvírók szakszervezete, nyár közepén pedig csatlakozott hozzájuk az amerikai színészcéh, a SAG-AFTRA is, hogy a nagy filmstúdiókat és streamingszolgáltatókat béremelésre és az MI miatt kevesebbet foglalkoztatott szakemberek megtartására kényszerítsék. Mostan pedig a videojátékos cégeket is érintheti a sztrájk, ugyanis a SAG-AFTRA vezetősége úgy döntött, hogy sztrájkengedélyezési szavazást indít 10 videojáték-kiadó céggel szemben - írta a BBC.

Sarkalatos pontokat jelent a tárgyalásokon az alacsony bérezés, illetve a mesterséges intelligencia "féktelen" használata elleni, "munkahelymegtartó" intézkedések.

Nemcsak a szinkronszínészek hangfelvételeinek felhasználásáról van szó, hanem például kaszkadőrök munkáiról is, akik mozgásos videói mintául szolgálnak a videojáték-készítőknek.

A színészcéh honlapján szereplő beszámoló szerint közel egy év telt el azóta, hogy a SAG-AFTRA számos videojátékos céggel kötött szerződését az eredeti lejárati dátumon túlra is meghosszabbították, és időközben a SAG-AFTRA a tagjainak szükséges kritikus feltételeket próbálta érvényesíteni a tárgyalásokon, ám a vállalatok nem teljesítették ezeket. Emiatt kérnek sztrájkfelhatalmazást a tagjaiktól, hogy az már a kezükben lehessen, amikor az alkudozás szeptember 26-án folytatódik.

Az érintett cégek:

Activision Productions Inc.,
Blindlight LLC,
Disney Character Voices Inc.,
Electronic Arts Productions Inc.,
Epic Games, Inc.,
Formosa Interactive LLC,
Insomniac Games Inc.,
Take 2 Productions Inc.,
VoiceWorks Productions Inc., and
WB Games Inc.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Tegnap esést láthattunk Amerikában, ezt követően azonban már Ázsiában az emelkedésé a főszerep ma reggel, illetve az európai tőzsdék is felfelé vették az irányt. A nemesfém piacon továbbra is dőlnek a történelmi csúcsok: az arany és az ezüst is soha nem látott magasságokba emelkedett. A magyar tőzsdén is jó a hangulat, 2019 óta nem látott csúcsra száguldott a Mol. Piacmozgató gazdasági események szempontjából a délutáni amerikai inflációs adatok hozhatnak izgalmakat, emellett érdemes lesz figyelni Donald Trump elnök Iránnal kapcsolatos potenciális bejelentéseit, ugyanis rendkívül feszült a helyzet. Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×