eur:
413.93
usd:
401.78
bux:
81195.9
2025. január 9. csütörtök Marcell
Nyitókép: Thanh Serious/Unsplash

Oroszország államosította a Danone-t és a Carlsberget is

Vlagyimir Putyin orosz elnök rendelete értelmében egy állami ingatlanügynökség veszi át a nyugati érdekeltségek oroszországi irányítását.

Vlagyimir Putyin vasárnap aláírt egy rendeletet, amelynek értelmében egy állami ingatlanügynökség veszi át „ideiglenesen” az irányítást a Danone és a Carlsberg helyi érdekeltségei felett. Nem ez az első eset, hogy a Kreml lefoglalja a külföldi tulajdont, válaszul, hogy a háború miatt a multinacionális cégek elhagyták Oroszországot – írja a Sky News értesülésére hivatkozva a vg.hu.

Moszkva nemegyszer fenyegetőzött már azzal, hogy lefoglalja az országban maradt nyugati eszközöket és létesítményeket, most pedig újabb lépést tett ebbe az irányba.

A Danone még a tavalyi év végén jelezte, hogy akár egymilliárd eurót is bukhat oroszországi kivonulásán. A tejtermékeiről ismert francia óriásvállalat a Renault-hoz hasonlóan piacvezető volt Oroszországban a Prostokvashino márkája révén, a bevételeinek 5 százaléka onnan származott a 2022-es év első kilenc hónapjában. A Danone egyedül a csecsemőtápszer-ellátást tartotta meg saját kézben.

A dán sörgyártó néhány héttel ezelőtt jelentette be, hogy eladta oroszországi érdekeltségét. A szerződést aláírták, de nem hozták nyilvánosságra sem a vevő nevét, sem pedig az eladási összeget, amelyet hosszadalmas eljárás során kell engedélyeztetni az orosz hatóságokkal. A nyugati sörgyártók közül a Carlsbergnek volt a legnagyobb oroszországi kitettsége: 2021-ben a bevételeinek 10 százalékát termelte ki Oroszországban.

Címlapról ajánljuk

Hetekkel a német választások előtt egyéves csúcson az AfD támogatottsága

Megörvendeztette a radikális jobboldali pártot a YouGov tekintélyes közvélemény-kutató intézet. Idei első felmérése szerint a párt támogatottsága immár 21 százalékos, ami 2 százalékos pluszt jelent a tavaly decemberi népszerűségéhez képest. Legutóbb egy évvel ezelőtt, tavaly januárban mértek 21 százalékot a párt esetében.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.09. csütörtök, 18:00
Hámori Máté
Liszt Ferenc-díjas karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője
Megjöttek az adatok – Tényleg drága a magyar benzin?

Megjöttek az adatok – Tényleg drága a magyar benzin?

Megállás nélkül drágul a benzin a hazai töltőállomásokon, csak idén közel 20 forinttal kell már többet fizetni az üzemanyag literéért. A meredek áremelkedés hátterében több ok is meghúzódik, ráadásul a legfontosabb drágító tényezők kifejezetten a hazai piacot érintik. Adódik a kérdés: mégis miért drágult így meg a hazai benzinár, és mi a helyzet a régióban? A szomszédos országokban jobb a helyzet?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×