eur:
414.52
usd:
394.11
bux:
77690.26
2024. december 3. kedd Ferenc, Olívia

Index: nemsokára ismét ukrán hadifoglyok jöhetnek Magyarországra

Ukrán hírszerzési információk szerint.

Júniusban 11, orosz fogságba esett kárpátaljai magyar katonát adott át Moszkva Magyarországnak - számolt be róla korábban az Orosz Ortodox Egyház, illetve később a magyar kormány.

Most az Index szerint egy ukrán lap ukrán hírszerzési forrása alapján azt írta, hogy az Orosz Ortodox Egyház újabb ukrán hadifoglyokat szállíthat Magyarországra. Az rbc.ua portál szerint ráadásul erre a következő hetekben sor kerülhet, és jelenleg is tárgyalnak arról, hogy fogadnák a magyar kormány képviselőit (állítólag augusztus 8-11. között), hogy megbeszéljék a magyar származású ukrán hadifoglyok átadásának következő körét.

Elmondása szerint a magyar félnek egyelőre nincs listája arról, kiket akarnának átvenni az oroszoktól, és emiatt az orosz titkosszolgálat jelenleg is keresi a hadifoglyaik közt azokat, aki kárpátaljai születésűek. A tervük az, hogy a magyar delegáció érkezéséig egy 10-15 főből álló listát állítsanak össze.

"A magyarok feltétele az, hogy magyar etnikumú, magyar nyelvtudással rendelkező személyek legyenek.

Ez elengedhetetlen feltétel: csak azokat fogadják el, akik az Ukrajnában élő magyar kisebbséghez tartoznak" – fogalmazott az ukrán hírszerző.

A forrás a lap szerint megjegyezte, hogy a fogolycseréből az ukrán kormányzatot az előző alkalomhoz hasonlóan most is kihagynák, ami a genfi egyezmény és a nemzetközi humanitárius jog megsértését jelentheti.

A legutóbb Magyarországra érkezett 11 fogoly közül öt ember visszatért Ukrajnába. A másik hat személy hollétéről egyelőre nincs információ.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.04. szerda, 18:00
Orbán Gábor
a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója
Nagy a feszültség Dél-Koreában, erőszakkal fenyeget a válsághelyzet

Nagy a feszültség Dél-Koreában, erőszakkal fenyeget a válsághelyzet

A dél-koreai elnök rendkívüli szükségállapotot és katonai törvénykezést hirdetett, azzal vádolva a fő ellenzéki pártot, hogy szimpatizál Észak-Koreával, és irányítása alatt tartja a parlamentet. A váratlan döntés hátterében az áll, hogy az elnök pártja és az ellenzéki Demokrata Párt között konfliktus alakult ki egy költségvetési törvényjavaslat miatt. Az ellenzék parlamenti szavazással próbálta megakadályozni a szükségállapot kihirdetését, közben tüntetők és rendőrök összecsaptak, és helikoptereket vezényeltek a parlament épülete fölé. Az ellenzék vezetője arra figyelmeztetett, hogy a katonaság akár képviselők letartóztatására is készülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×