eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
2020. június 11-én közreadott, 2018. november 22-én készült kép az Amazon amerikai elektronikus kereskedelemmel foglalkozó vállalat logójáról a németországi Wernében. Az Amazon június 10-én bejelentette, hogy egy éven keresztül nem ad hozzáférést az amerikai rendőrségnek a cég Rekognition elnevezésű arcfelismerő platformjához. A cég nem nyilatkozott döntése okáról, de a rendőri kényszerintézkedés következtében elhunyt George Floyd halálát követően több figyelem irányult az arcfelismerő szoftverekre.
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Beperlik az Amazont, mert csúnyán átverhette a felhasználókat

A vállalat a vásárlókat tudtuk nélkül terelte a szolgáltatásihoz, a leiratkozási folyamat pedig egy eposzi kihívással ért fel.

Súlyos vádakat fogalmazott meg az amerikai versenyhivatal az Amazonnal szemben. A gyanú szerint a cég törvénytelen trükkökkel átverte a vásárlókat – írja a vg.hu a CNBC cikke alapján.

A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) azt gyanítja, Jeff Bezos cége több törvényt is megsértett azzal, hogy úgynevezett "sötét megoldásokkal" a felhasználókat egy adott választás felé terelve vette rá, hogy a beleegyezésük nélkül feliratkozzanak a több kényelmi szolgáltatást, köztük ingyenes szállítást kínáló és a társaság streamingszolgáltatásához is hozzáférést biztosító Prime-ra. Mindez nemcsak frusztrálta a felhasználókat, hanem jelentős pénzükbe is került.

A vádak szerint a társaság vezetése lelassította, illetve elutasította azokat a változtatásokat, amelyek megkönnyítették volna a felhasználóknak a szolgáltatás felmondását, mert ezek a változtatások kedvezőtlenül érintették az Amazon nyereségét. A társaság emellett megnehezítette a vásárlóknak, hogy Prime nélkül vásároljanak termékeket a weboldalán keresztül, valamint nem jelezte egyértelműen, hogy a tranzakció befejezésére mutató gombra kattintva beleegyeznek a Prime-ra való megújuló előfizetésre is.

Az FTC szerint a lemondási folyamat nehezen áttekinthető, és arra tervezték, hogy visszatartsa a fogyasztókat a szolgáltatási szerződés megszüntetésétől. Sokat elárul, hogy

az Amazonnál házon belül csak Iliász néven emlegették a leiratkozási folyamatot, utalva Homérosz trójai háborúról szóló eposzára.

Az FTC 2021 márciusa óta vizsgálta az Amazon Prime programjának regisztrációs és lemondási folyamatait. A mostani rövid időn belül ez a harmadik per, amit az óriáscég a nyakába kap az FTC-től. A seattle-i központú vállalat május végén beleegyezett, hogy több mint 30 millió dollárt fizet az Alexa és a Ring egység adatvédelmi hiányosságait állító ügyek rendezésére, bár a versenyhivatal vádjait ekkor is tagadta.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×