eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által 2023. március 17-én közreadott képen egy Hvaszong-17-es interkontinentális ballisztikus rakétát lőnek ki a phenjani nemzetközi repülőtérről március 16-án. A rakétafelbocsátás válasz volt a március 13-án kezdődött amerikai-dél-koreai hadgyakorlatokra.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Észak-Korea: nukleáris nagyhatalom vagyunk

Az ázsiai diktatúra külügyének vezetője szerint ezt senki nem vitathatja el.

Az Egyesült Államoknak és a Nyugatnak nincs joga elvitatni Észak-Koreától a nukleáris nagyhatalmi státuszt, és Phenjant nem köti a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződés (NPT) egyetlen pontja sem - szögezte le pénteken az észak-koreai külügyminiszter.

A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által nyilvánosságra hozott közleményében Cso Szon Hui aláhúzta: Észak-Korea nukleáris nagyhatalom, "még akkor is, ha Washington ezer évig sem ismeri el annak", valamint azzal fenyegetőzött, hogy Phenjan "súlyos választ ad" a G7-ek bármilyen lépésére, "amely megsérti az ország szuverenitását és alapvető érdekeit".

"Nem Észak-Koreának, hanem az Egyesült Államoknak kell megváltoznia"

- jelentette ki, hozzátéve azt is, hogy az Egyesült Államoknak tudnia kell, akkor van biztonságban, ha teljes mértékben felhagy a Phenjan elleni barátságtalan politikájával.

Cso Szon Hui elítélte a hét legfejlettebb ipari ország (G7) külügyminisztereinek keddi közleményét, melyben a tárcavezetők bírálják Phenjan ballisztikus rakétaprogramját.

"A G7-nek nincs sem felhatalmazása, sem képesítése arra, hogy beleszóljon, Észak-Korea miként gyakorolja szuverenitását" - áll a közleményben.

Az észak-koreai vezetés tavaly szeptemberben jelentette be, hogy a kommunista ország immár nukleáris nagyhatalom.

A dél-koreai országegyesítési minisztérium eltúlzottnak nevezte Phenjan kijelentéseit nukleáris ügyekben, és arra figyelmeztette az észak-koreai vezetést, hogy a rakétafejlesztésekkel csak növeli elszigeteltségét.

Észak-Korea 1985-ben csatlakozott a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződéshez (NPT), 2003-ban azonban - "amerikai agresszióra" hivatkozva - kilépett belőle.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×