eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Neom/Trojena

A sivatag közepén rendezne téli játékokat Szaúd-Arábia

Az ázsiai téli játékok 2029-ben egy nagyságrendileg 232 milliárd forintos befektetéssel tervezett projektnek köszönhetően költözhetnek a sivatagba.

Szaúd-Arábia Tabúk tartományában jelenleg is zajlik a Neom-projekt, egy olyan okosváros fejlesztése, amelyben téli játékok megrendezésére is sor kerülhet. Neom része Trojena, ahol a játékokra sor kerülhet. A fejlesztés a tervek szerint 2026-ra készül el, egy ember alkotta édes vizű tóval, szabadtéri sípályával, illetve természetvédelmi területtel kiegészítve.

"A szaúdi vezetés és Őfelsége trónörökös korlátlan támogatásának köszönhetően büszkén jelenthetjük be, hogy az első nyugat-ázsiai országként megnyertük a pályázatot az ázsiai téli játékok megrendezésére" – közölte Abdulaziz Bin Turki Al-Faisal herceg, szaúdi sportminiszter a Twitteren.

"Trojena megfelelő infrastruktúrával fog rendelkezni a téli hangulat megteremtéséhez a sivatag szívében, hogy ez a téli játékok példátlan globális eseménnyé válhasson" – tette hozzá Nadhmi al-Nasr, a Neom vezérigazgatója a The Guardian cikke szerint.

A Neom Mohammed bin Szalmán trónörökös legambiciózusabb projektje a királyság Vision 2030 fejlesztési tervének keretében,

amelynek célja az olajtól való függőség csökkentése és a gazdaság átalakítása, többek között a sport fejlesztése révén.

A Vörös-tenger partján fekvő, 26 500 négyzetkilométeres, csúcstechnológiai fejlesztésnek számító Neom szén-dioxid-mentes várost, valamint ipari és logisztikai területeket foglal magában.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×