eur:
415.22
usd:
399.16
bux:
78861.42
2024. december 19. csütörtök Viola
A harkivi metró egyik állomásán élő emberek az orosz csapatok kivonulása után 2022. május 19-én. Az állomásokat korábban óvóhelyként használták az ukrán várost érő orosz támadások miatt, de a helyiek otthonait lerombolták, így nincs hova menniük, és a hatóságok ezért nem tudják a metrót újra elindítani.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Kozlov

Nincs hova hazamenniük a harkivi metróból az embereknek - galéria

Még mindig a föld alatt élnek, mert a házaikat lerombolták.

Bár az orosz megszállás alól már felszabadult az ukrajnai Harkiv, a metrót nem tudják elindítani, mert a korábban oda menekült emberek közül soknak lerombolták az otthonát, ezért nincs hova hazamenniük, és továbbra is a metróállomásokon élnek.

Az ukrán hadsereg május 15-én jelentette be, hogy az orosz csapatok kivonultak Ukrajna második legnagyobb városa, Harkiv környékéről, miután hetek óta támadták.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.19. csütörtök, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Hol tart a magyarországi minimálbér?

Hol tart a magyarországi minimálbér?

A szabályozott bérek a munkavállalók mintegy 17 százalékát érintik közvetlenül, míg a béremelések a bértorlódás elkerülése miatt közvetve az átlagbérig fejthetik ki hatásukat – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs jelentésében. Az MNB szerint a vállalati oldalon a bérek nagyobb mértékű emelkedése költségnövekedéshez vezethet, ami a termelékenység megfelelő mértékű emelkedése nélkül a vállalkozásokat áremelésre kényszerítheti. A V4-es országokban és Romániában 2025-re tervezett minimálbér-emelések nagyságrendileg a magyarországihoz hasonló mértékűek. Csehországban 10,1, Romániában 9,5, Szlovákiában 8,8, Lengyelországban 8,5 százalékkal emelkedik 2025. január 1-jétől a kötelező legkisebb bér.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×