Infostart.hu
eur:
358.54
usd:
313.84
bux:
143348.41
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
Helyi lakosok nézik a pusztítás nyomait a dél-afrikai Durbanben történt áradást követően 2022. április 12-én. A heves esőzések okozta áradásokban eddig legkevesebb 45 ember vesztette életét.
Nyitókép: -

Meghaladta a négyszázat a dél-afrikai árvíz áldozatainak száma

Az áldozatok többsége a 3,5 millió lakosú Durban térségében élt.

Meghaladta a négyszázat a dél-afrikai árvíz áldozatainak száma, KwaZulu-Natal tartományban vasárnap is tovább kutattak az eltűntek után.

Sihle Zikalala, a tartomány vezetője elmondta, hogy az áldozatok száma 443, további 63 ember eltűnt. Az áldozatok többsége a 3,5 millió lakosú Durban térségében élt. Afrika egyik legforgalmasabb kikötőjének működésében is fennakadások voltak a heves esőzés miatt. Egy tartományi vezető becslése szerint a károk meghaladják a 10 milliárd randot (235 milliárd forint).

Vasárnap még mindig esett az eső egyes körzetekben, de a csapadék mértéke elenyésző volt a korábbi napokhoz képest. Puseletso Mofokeng, a meteorológiai intézet munkatársa szerint a jövő hét végéig teljesen megszűnik az esőzés.

Húsvét vasárnapján számos templomban imádkoztak az áldozatokért.

Országszerte adományokat gyűjtenek a károsultak megsegítésére. A kormány 1 milliárd rand (23,5 milliárd forint) gyorssegélyt nyújtott az érintetteknek.

Cyril Ramaphosa elnök hivatala szombat este közölte, hogy az államfő a katasztrófa miatt elhalasztotta a szaúd-arábiai látogatását. Ramaphosa részt vesz a válságról tartandó kormányülésen.

A novembertől áprilisig tartó ciklon időszakban minden évben heves viharok zúdulnak Afrika déli részére. Madagaszkáron és Mozambikban gyakran pusztítanak árvizek, de a Dél-afrikai Köztársaságot általában elkerüli a természeti csapás.

Címlapról ajánljuk

„Ezt várják el tőlünk a választók” – parlamenti vita a vagyonvisszaszerzési hivatalról

A kormány szerint a hivatallal a demokratikus újjáépítés egyik legfontosabb, történelmi jelentőségű pillérét állítják fel, az ellenzéki felszólalók a jogállami garanciákat hiányolják, úgy vélik, „túlkapásokkal” van teli a tervezet.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×