eur:
389.67
usd:
363.15
bux:
68207.07
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
A McDonald’s Corporation gyorséttermi üzlethálózat egyik étterme Moszkvában 2022. március 9-én. Az Oroszországra kivetett szankciók miatt a McDonald’s és más nyugati vállalatok szüneteltetik vagy korlátozzák működésüket Oroszországban. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Moszkva új beszállítókkal állapodott meg

A választék növelésére készülnek.

Az egyik orosz miniszterelnök-helyettes szerint nincs veszélye annak, hogy élelmiszerhiány alakuljon ki vagy szűküljön a választék az országban, egyben óvta a lakosságot attól, hogy tartalékokat halmozzon fel.

Viktória Abramcsenko szerint Oroszország ellátja magát alapvető élelmiszerekkel és tovább bővíti az importkínálatot, hogy növelje a választékot az orosz fogyasztók számára.

"Új irányba tereljük a piacot, kölcsönösen előnyös kereskedelmet alakítunk ki, és bővítjük a partnerhálózatot a baráti országokkal" - mondta az illetékes.

A miniszterelnök-helyettes közölte: az elmúlt másfél hónapban az orosz állategészségügyi és növényvédelmi szövetségi szolgálat (Rosszelhoznadzor) több mint 140 külföldi vállalkozásnak adott engedélyt élelmiszeripari termékek Oroszországba hozatalára, így Törökországból, Indiából, Kínából, Fehéroroszországból, Azerbajdzsánból, Kirgizisztánból és Kazahsztánból. Elsősorban tej- és hústermékekről, takarmányról és takarmány-adalékanyagokról, valamint haltermékekről van szó - tette hozzá.

Ezen kívül keltetőtojások is érkeznek külföldről, a brazil és chilei beszállítókkal folytatott tárgyalások eredményeként engedélyezték a tojások és a naposcsibék szállítását. Viktória Abramcsenko hangsúlyozta, hogy a nyugati országok szankciói nem vezetnek az agráripari piac elszigetelődéséhez Oroszországban. "A világ nem korlátozódik az Egyesült Államokra és az EU-ra. Oroszország új piacokat nyit és új beszállítókkal köt megállapodásokat" - jegyezte meg a miniszterelnök-helyettes.

A hazai ellátás biztonsága érdekében Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök hétfőn rendeletet írt alá a feldolgozott és a nyerscukor exportjának a tilalmáról augusztus 31-éig, továbbá a búza, a rozs, az árpa és a kukorica kivitelének a tilalmáról június 30-áig az eurázsiai gazdasági unióba is.

Az eurázsiai gazdasági unió létrehozásáról 2014 májusában írt alá megállapodást Oroszország, Kazahsztán és Fehéroroszország, majd a szervezethez Örményország, Tádzsikisztán és Kirgizisztán is csatlakozott

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Mire lehet számítani a tőzsdéken?

Mire lehet számítani a tőzsdéken?

Határozott emelkedéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, amelyet vegyes mozgások követtek Ázsiában. A tegnapi zárás után jelentette az Apple, amelynek sikerült megverni az elemzői várakozásokat és története legnagyobb sajátrészvény-vásárlását jelentette be, így az iPhone-gyártó árfolyama jelentős pluszban indíthatja a mai napot. Befolyásolhatja a mai kereskedést, hogy ma délután érkezik az amerikai munkanélküliség legfontosabb mutatója, hiszen a munkanélküliség bármilyen irányba történő elmozdulása óriási jelentőséggel bír. Ami pedig a tőzsdei mozgásokat illeti, Európában mérsékelt emelkedéssel indult a nap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×