eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke egy észak-koreai rakétatüzérségi egység lőgyakorlatát felügyeli egy meg nem nevezett támaszponton 2019. május 9-én. Az állami média szerint különféle nagy hatótávolságú csapásmérő eszközöket vetettek be a gyakorlaton.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE

Hiperszonikus rakétáját próbálgatta Észak-Korea

Úgy tűnik, sikerült javítani a rakéta manőverezhetőségén, ami megnehezíti az elfogását.

A KCNA észak-koreai hírügynökség közlése szerint hiperszonikus rakétával hajtottak végre kísérletet előző nap Észak-Koreában, és a rakéta pontosan el is találta a 700 kilométeres távolságban kijelölt célpontot.

A rakéta 120 kilométeres távolságban oldalirányú mozgást is végzett. Elemzők szerint ez azt jelzi, hogy sikerült javítani a rakéta manőverezhetőségén, ami megnehezíti az elfogását.

Észak-Korea tavaly szeptemberben jelezte először, hogy kísérletet hajtott végre egy újonnan kifejlesztett, Hvaszong-8 elnevezésű hiperszonikus rakétával. A Koreai Munkapárt nyolcadik - tavaly januári - kongresszusán jelentették be, hogy Phenjan - más nagy erejű fegyverek mellett - "rövid időn belül kifejleszt és hadrendbe állít hiperszonikus robbanófejet is".

Dél-koreai szakértők úgy vélik, még sok időbe telik, mire Észak-Korea elsajátítja a hiperszonikus rakétákkal kapcsolatos valamennyi technológiát, hiszen maga az Egyesült Államok sem képes még teljesen hadrendbe állítani egy ilyen jellegű fegyvert.

A hiperszonikus rakétákat gyakran forradalmi újításként emlegetik, mert

viszonylag alacsony magasságon repülnek, és a hangsebesség ötszörösét képesek elérni, azaz óránként nagyjából 6200 kilométert tudnak megtenni.

Elfogásuk éppen ezért igen nehéz a légvédelmi rendszerek számára.

Kim Dzsun Rak, a dél-koreai vezérkari főnökök szóvivője a KCNA által kiadott közlemény után azt hangoztatta, hogy Szöul és Washington közös erővel képesek felderíteni és kezelni az északiak rakétáját.

Az Egyesült Államok, Japán és Kanada elítélte a legújabb észak-koreai rakétakísérletet.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×