Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: Pixabay

Hatalmas robbanás történt egy kínai egyetemen

Többen meghaltak, amikor a vezető űregyetem egy laboratóriumában megtörtént a baj.

Robbanás történt Kína vezető repülési és űrhajózási egyetemének egyik laboratóriumában, két ember meghalt és további kilencen megsérültek - számolt be hétfőn a kínai sajtó.

A kelet-kínai Csiangszu tartomány székhelyén található Nankingi Repülési és Űrhajózási Egyetem vezetőnek számít a védelmi technológiákkal foglalkozó kínai kutatóintézetek között, és élvonalbeli, űrben alkalmazott technológiák fejlesztésről híres.

A helyi idő szerint vasárnap délután történt balesetről a kínai közösségi médiában közzétett képeken az egyetem kampuszából felszálló, sűrű füst látható. Az egyetem hivatalos közleménye szerint a robbanás

az anyagtudományokkal és technológiával foglalkozó szak egyik épületében történt,

ahol ezt követően tűz ütött ki. A robbanás okát egyelőre vizsgálják.

Az érintett kollégiumban öt, tartományi szintű laboratórium működik, amelyek atomenergetikai-berendezések anyagaival, energiaátváltással, elektrokémiai tárolással, valamint a zord környezeti hatások elleni védelmet szolgáló anyagok vizsgálatával foglalkoznak. A beszámolókban nem tették közzé, hogy melyik laboratóriumban történt a robbanás.

A Global Times című kínai lap szerint kínai kémikusok korábbi baleseteket követően a laboratóriumok biztonságának javítására tettek felhívást, a balesetekért a rendszerszintű gondatlanságot felelőssé téve.

Március végén a Kínai Tudományos Akadémia Pekingben található, Kémiai Intézetének egyik laboratóriumában történt egy robbanás, amely egy hallgató halálát okozta. 2016 szeptemberében a sanghaji Tunghua Egyetem kémiai tagozatának egyik laboratóriumában történt robbanás, amely két hallgatót sebesített meg súlyosan. Egy idén szeptember végén hozott bírósági határozat szerint az egyetemnek 1,62 millió jüan (közel 80 millió forint) kártérítést kellett fizetnie az egyik sérültnek. Mintegy három éve, 2018 decemberében a Pekingi Közlekedési Egyetem környezetmérnöki laboratóriumában három diák halt meg egy robbanásban. A baleset miatt az egyetem tizenkét tisztségviselőjét megbüntették. Az esetet követően a kínai hatóságok módosításokat írtak elő a veszélyes vegyi anyagok előállítását, eladását, szállítását és raktározását illetően, átfogó biztonsági vizsgálatokat elrendelve minden szakaszban.

Címlapról ajánljuk

Oeconomus: megváltoztak a turistacélpontok Görögországban a migráció miatt

Évente több millió turista látogat Görögországba. A görög gazdaság a 2008-as világválság után éppen 2015-re tért magához, amikor viszont a menekültválság tette próbára a nemzetgazdaság hosszú ideje meghatározó ágazatát. A hatásokról készített tanulmányt az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×