eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az Amerikai Védelmi Minisztérium, a Pentagon által 2020. április 29-én közreadott, az Amerikai Haditengerészet videofelvételéről készített kép egy azonosítatlan légi jelenségről egy ismeretlen helyszínen. A minisztérium által közzétett három videofelvételen szereplő objektumokat a mai napig nem tudták azonosítani. A felvételeken egyébként 2004-es, illetve 2015-ös gyakorlórepülések során készített képek láthatóak.
Nyitókép: MTI/EPA/Amerikai Védelmi Minisztérium/Amerikai Haditengerészet

Így közlekednek nálunk a földönkívüliek - itt az amerikai hírszerzés jelentése

Amerikai katonák az utóbbi években több mint száz olyan légi jelenséget észleltek, amelyeknek eredetét a védelmi és hírszerzési elemzők nem tudták azonosítani - derült ki egy amerikai hírszerzési jelentésből.

A helyi idő szerint pénteken a kongresszusnak bemutatott jelentés az első hivatalos kormányzati elismerése annak, hogy - az újabb hivatalos megnevezés szerint - "azonosítatlan légi jelenségeket" (UAP) észleltek az Egyesült Államokban.

Különböző kormányzati források összesen 144 esetet jelentettek 2004 óta, többségében az amerikai haditengerészet részéről. Ebből 80 megfigyelést több érzékelő is megerősített. A jelentésben leírt esetek között vannak olyanok, amelyekről videofelvétel is készült: ezeken olyan rejtélyes meghajtású légi járművek láthatók, amelyeknek sebessége és manőverezése meghaladja a jelenleg ismert repüléstechnológiák határait.

Ezeknek a légi jelenségeknek az eredetére nem tudott a jelentés magyarázatot adni, sőt azt sem tudják kizárni, hogy földönkívüli eredetűek lehettek, bár a jelentés szövegében nem tesznek említést ennek lehetőségéről. Egy név nélkül nyilatkozó magas rangú tisztségviselő újságíróknak elmondta: a vizsgálatnak nem az volt a célja, hogy a földönkívüli élet lehetőségeit kutassa. A 144 esetnél nincs egyértelmű utalás földönkívüli élet jelenlétére, viszont minden irányban folytatják a vizsgálódást - tette hozzá.

Számos további magyarázat lehetséges a titokzatos megfigyelésekre, amelyek kötődhetnek akár fejlett földi technológiákhoz is, illetve lehetnek természetes légköri jelenségek. A jelentés szerint csak korlátozott számú az igazán jó minőségű felvétel az észlelésekről, ezért nem lehet határozott következtetéseket levonni a megfigyelt tárgyak természetéről és jellegéről.

A jelentésben leszögezték, hogy az azonosítatlan légi jelenségek egyértelműen repülésbiztonsági problémának számítanak, és akár az amerikai nemzetbiztonságra is veszélyt jelenthetnek. Hozzátették: a jelenségekre nagy valószínűséggel nem egyetlen magyarázat van.

A témával foglalkozó hírszerzési jelentés

fordulópontnak tekinthető annyiban, hogy az amerikai hadsereg évtizedeken át cáfolta és hiteltelenítette az UFO-észlelésekről, "repülő csészealjakról" szóló jelentéseket.

A Pentagon 2007-ben indított programot az "azonosítatlan légi jelenségek" vizsgálatára, miután Harry Reid szenátor szorgalmazta a kutatás évi 22 millió dolláros kongresszusi támogatásának megszavazását. A program forráshiány miatt 2012-ben lezárult, de 2017-ben nyilvánosságra hoztak az eredményei közül egy 33 másodperces videót, amelyen az amerikai légierő két vadászgépe egy "azonosítatlan tárgyat" vett üldözőbe a kaliforniai San Diego partjainál. A Pentagon 2012 után is változatlanul vizsgálódik, ha "azonosítatlan tárgyakról" vagy "idegen űrjárművekről" érkezik bejelentés.

A pénteken nyilvánosságra hozott jelentést az Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) és a haditengerészet ezzel megbízott munkacsoportja állította össze.

Egyesült Államok, 2020. április 29.
Az Amerikai Védelmi Minisztérium, a Pentagon által 2020. április 29-én közreadott, az Amerikai Haditengerészet videofelvételéről készített kép egy
Az Amerikai Védelmi Minisztérium, a Pentagon által 2020. április 29-én közreadott, az Amerikai Haditengerészet videofelvételéről készített kép egy "azonosítatlan légi jelenségről" egy ismeretlen helyszínen. A minisztérium által közzétett három videofelvételen szereplő objektumokat a mai napig nem tudták azonosítani. A felvételeken egyébként 2004-es, illetve 2015-ös gyakorlórepülések során készített képek láthatóak. MTI/EPA/Amerikai Védelmi Minisztérium/Amerikai Haditengerészet

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×