eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, koronavírus elleni vakcináinak újabb szállítmánya a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának épületében Kecskeméten 2021. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Újabb országban gyártják az AstraZeneca-vakcinát

Egyelőre háromszázezer dózist állítanak elő naponta, de ez bővülni fog.

Brazíliában is elkezdődött az AstraZeneca gyógyszergyár vakcinájának a nagyüzemi előállítása. A brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, adenovírust használó oltását a Rio de Janeiró-i Fiocruz intézetben állítják elő. Az első, hétfőn üzembe helyezett gyártószalagon háromszázezer dózist állítanak elő naponta, és március végére üzembe helyeznek még egy gyártósort.

A vakcina átment a szükséges teszteken, és várhatóan

már március végére legyártanak a brazil egészségügyi minisztériumnak 3,8 millió adag oltóanyagot.

A minap érkezett alapanyagok felhasználásával 12,2 millió dózist tudnak előállítani, ami táplálja azt a reményt, hogy áttörés érhető el az oltási kampányban a gyorsan terjedő járvány közepette. A latin-amerikai térség legnagyobb gyógyszergyáraként számon tartott Fiocruzban azzal számolnak, hogy az év közepére 110 millió dózist állítanak elő importált alapanyagok használatával, és a technológia átadása után az év második felében ugyanekkora mennyiséget, de már teljesen önállóan.

A legnagyobb dél-amerikai országban, a 209 milliós Brazíliában januárban vette kezdetét az oltási kampány, és eddig 8,5 millió ember - a lakosság mintegy négy százaléka - kapta meg az oltás első adagját.

Brazíliában a járvány kezdete óta több mint 11 millió embert kapta el a fertőzést, és több mint 266 ezren haltak bele a koronavírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe. A halálesetek számát illetően Brazília a második a világon az Egyesült Államok után, a fertőzöttek számában pedig a harmadik, az Egyesült Államok és India áll előtte. Az elmúlt hét volt a legtragikusabb a járvány kezdete óta: mintegy tízezer ember halt meg.

Az IBGE brazil statisztikai hivatal kimutatása szerint az ország gazdasága 4,1 százalékkal zsugorodott tavaly a járvány miatt, a legnagyobb esést produkálva azóta, hogy az IBGE 1996-ban elkezdett ilyen méréseket készíteni.

Címlapról ajánljuk
Az ünnepi időszak veszélyei: milliós károk, tragédiák előzhetők meg a füstérzékelővel

Az ünnepi időszak veszélyei: milliós károk, tragédiák előzhetők meg a füstérzékelővel

A karácsony a lakástüzek miatt kimondottan kockázatos időszak, ezért érdemes füstérzékelőt beszerezni. Dobson Tibor, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy sokan azt gondolják, velük nem történhet baj, nem kerülhetnek veszélybe, de figyelmeztetett: ez nem felelős hozzáállás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Felosztaná Putyin Ukrajnát, megoldhatatlan bajtól szenved az ukrán hadsereg – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Felosztaná Putyin Ukrajnát, megoldhatatlan bajtól szenved az ukrán hadsereg – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Az ukrán katonai hírszerzés bejelentette, tud arról az orosz tervről, amely 2045-ig jelzi előre a katonai-politikai helyzet változását a világon, és amelynek része Ukrajna három részre történő felosztása is – írja az Ukrajinszka Pravda. Az ukrán hadsereg jelentős kihívásokkal néz szembe a mozgósítás terén, miközben az ország védelmi képességeinek megerősítésén dolgozik. A Financial Times beszámolója szerint Ukrajna mozgósítási tartaléka 3,7 millió fő, míg a katonai szolgálatra potenciálisan alkalmas, 25 és 60 év közötti férfiak száma 11,1 millió - írta meg a Financial Times. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 23. 11:02
×
×
×
×