eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2019. december 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Patrick Seeger

Újabb alapot hozna létre Brüsszel a válság kezelésére

Az Európai Unió tagországainak közösen, összehangolt ütemtervet kell készíteniük a koronavírus-járvány okán bevezetett rendkívüli intézkedések megszüntetésére, úgy hogy az csökkentse a gazdaságra és a társadalomra leselkedő negatív következményeket és áttételes hatásokat - jelentette ki Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az uniós tagállamok vezetőinek írt levelében.

Michel a koronavírus-járvány miatt videókonferencia keretében csütörtökre tervezett uniós csúcstalálkozóra szóló meghívólevelében egyebek mellett azt írta, a járvány leküzdésére és az emberek egészségének védelme érdekében mindent meg kell tenni, ugyanakkor fel kell készülni a korlátozások fokozatos megszüntetésére is.

Egy erre szóló ütemtervnek egységes és hasznos keretet kell biztosítana úgy a válságra, mint az azt követő lépésekre irányuló együttes fellépéshez - írta.

Mint emlékeztetett, 500 milliárd euró összegű gazdasági mentőcsomagról állapodtak meg az euróövezethez tartozó uniós tagállamok pénzügyminiszterei a koronavírus-járvány okozta gazdasági válság enyhítésére.

"Elfogadásával lendületet kell adnunk ennek a fontos kezdeményezésnek, és ragaszkodnunk kell ahhoz, hogy a mentőcsomag a lehető leghamarabb elérhetővé váljon a munkavállalók és vállalatok számára. Cél az, hogy az intézkedés június 1-től hatályba léphessen" - fogalmazott.

Levelében az uniós tanács elnöke arra is javaslatot tett, hogy az Európai Unió hozza létre a szintén eurócsoport javasolta Európai Helyreállítási Alapot a recesszió utáni fellendülés elősegítésére. Az alapnak az Európa előtt álló kihívással arányosan megfelelő nagyságrendűnek kell lennie, valamint a járvány által leginkább érintett ágazatokra és földrajzi területekre kell irányulnia - tette hozzá Charles Michel.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×