Infostart.hu
eur:
355.76
usd:
306.22
bux:
0
2026. június 3. szerda Klotild
Néptelen római Trevi-kút 2020. március 14-én, amikor a  tüdőgyulladást okozó koronavírus terjedésének megfékezésére vesztegzár van érvényben egész Olaszországban, és még a nem létfontosságú cikkeket árusító kiskereskedelmi egységeknek is zárva kell tartaniuk.
Nyitókép: Néptelen a római Trevi-kút 2020. március 14-én, amikor vesztegzár van érvényben egész Olaszországban, és még a nem létfontosságú cikkeket árusító kiskereskedelmi egységeknek is zárva kell tartaniuk. MTI/AP/Karl Ritter

Több mint 350 haláleset Olaszországban, 3590 diagnosztizált beteg egy nap alatt

Az utóbbi huszonnégy órában háromszázhatvannyolccal 1809-re emelkedett az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) halálos áldozatainak száma Olaszországban a polgári védelmi hatóság vasárnap esti tájékoztatója szerint, eközben a diagnosztizált fertőzöttek száma 24 747-re nőtt.

Angelo Borrelli a polgári védelmi hatóság vezetője hangsúlyozta, hogy ez az eddigi legmagasabb napi emelkedés az elhunytak és a fertőzöttek számában is.

Az új fertőzöttek száma egy nap alatt 3590 - olvasható a worldometers.info oldalon.

A halottakból 252 a gócpontnak számító Lombardiában veszítette életét.

A betegekből több mint 9 ezer házi karanténban tartózkodik, a kórházban kezeltek tíz százaléka van intenzív osztályon.

Eddig több mint 124 ezer koronavírus-tesztet végeztek.

Arra az újságírói kérdésre, hogy további emelkedés várható-e, a közegészségügyi hivatal vezetője Silvio Brusaferro elmondta, a csúcsot a következő időszakban várják, és a fertőzés az egész ország területén az eddiginél is erősebben terjedhet.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Két fontos törvényjavaslatot nyújtott be a Tisza, az Alaptörvényt is módosítják hozzá

Két fontos törvényjavaslatot nyújtott be a Tisza, az Alaptörvényt is módosítják hozzá

Két törvényjavaslatot is benyújtott a Tisza Párt kedden késő este. Az egyik megszünteti a gyűlöletkeltő közterületi plakátokat, a másik pedig megszünteti a Szuverenitásvédelmi Hivatalt. A javaslatok egy sor jogszabályt módosítanak, köztük az Alaptörvényt is, a módosítások jelentős része kétharmados többséget igényel az Országgyűlésben. Szeptember 30-ig el kell távolítani az épületekről a 15 négyzetméternél nagyobb gigaplakátokat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×