eur:
413.17
usd:
401.03
bux:
81766.83
2025. január 10. péntek Melánia
Nyitókép: Pixabay

Történelmi csapást mért Moszkva a Facebookra és a Twitterre

Az ért több tízezer dolláros büntetést, hogy nem Oroszországban tárolták az ország felhasználóinak adatait.

Négymillió rubeles (nagyjából 60 ezer dolláros) pénzbüntetést szabott ki a Facebookra és a Twitterre egy bíróság csütörtökön Oroszországban, amiért a két közösségi oldal nem az országban tárolta a helyi felhasználók személyes adatbázisát.

A személyi adatok védelméről rendelkező, 2015. szeptember 1-jén életbe lépett jogszabály arra kötelezi mind az orosz, mind a külföldi vállalatokat, hogy az oroszok adatait Oroszországban működő szervereken tárolják.

A moszkvai tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) tavaly eljárást indított a Twitter és a Facebook ellen, amiért nem tettek eleget ennek a rendelkezésnek.

Hasonló okból négy évvel ezelőtt az országban letiltották a LinkedIn elérését.

A bírálók szerint a szóban forgó törvény célja az internet szorosabb ellenőrzés alá vonása.

A mostani a legnagyobb összegű pénzbírság, amelyet a jogszabály alapján eddig kiszabtak nyugati technológiai cégekre.

A Roszkomnadzor azt közölte, hogy 18 millió rubeles (mintegy 283 ezer dolláros) büntetés vár a Facebookra és a Twitterre, amennyiben az év végéig sem teljesítik az előírásokat.

Címlapról ajánljuk
Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

MOHU: az ünnepi rekordforgalomban sem volt tömeges automataleállás

A fél év alatt teljesült egymilliárdos visszaváltási darabszám (műanyag palack, fémdoboz és üveg) azt is jelenti, hogy a korábbi rendszerben ebből 700 000 nem újrahasznosítóban, hanem a hulladéklerakókban kötött volna ki – mondta az InfoRádióban Szabó Szilvia, a MOHU gyártói felelősségi rendszerek vezetője. Hozzátette azt is, hogy bizonyos visszaváltógép-leállások rendszerszerűek, mindig elő fognak fordulni, ám gyorsan orvosolhatók.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Az Egyesült Államok stratégiai helyzete a Csendes-óceán nyugati részén komoly kihívásokkal néz szembe, különösen Kína, Oroszország és Észak-Korea növekvő befolyása miatt. Ebben a geopolitikai helyzetben Guam, az USA csendes-óceáni területe kulcsfontosságú szerepet tölt be az amerikai katonai jelenlét és védelmi képességek szempontjából. A sziget védelme és fejlesztése sürgős feladattá vált, amely a következő kormányzat egyik legfontosabb nemzetbiztonsági prioritása lehet - számolt be a Breaking Defense.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×