Infostart.hu
eur:
363.59
usd:
308.28
bux:
136856.24
2026. április 17. péntek Rudolf
Munkás küzd a lángok megfékezésén az Új-Dél-Wales államban fekvő West Queenbeyan egyik gyártelepén 2020. január 23-án. A kontinensországot sújtó erdő- és bozóttüzekben eddig legkevesebb 28-an haltak meg, mintegy kétezer otthon semmisült meg, és több százezren kényszerültek lakóhelyük elhagyására. Hatalmas kár keletkezett az élővilágban, egymilliárd emlős, madár és hüllő pusztulhatott el.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Mick Tsikas

Katasztrófafilmbe illő változatossággal csapott le az időjárás - videó

Látványos összeállítás készített Ausztrália közelmúltbeli időjárásáról a Guardian. Egy hét leforgása alatt csapások sorozata érte a térséget - tűz, villámárvíz, porvihar, jégeső is sújtotta a kontinenst.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Magyar Péter: konszenzusos módon szeretnénk megállapodni a parlamenti pozíciókban

A Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje kommentálta a Rubovszky Rita oktatási miniszterségéről szóló sajtóhíreket, és úgy sejti, a pártnak akár 141 képviselője is lehet az új Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×