eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Futaba, 2017. november 21.A Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) japán áramszolgáltató fukusimai atomerőművének megsérült 3-as reaktorblokkja, amikor a cég szakemberi végeznek rutinellenőrzést az erőműben, a Fukusima prefektúrabeli Futabában 2017. november 20-án. A 2011-es földrengést követően szigorítottak a biztonsági előírásokon, amikor a földmozgás előidézte áramszünet következtében a Fukusima-1-es atomerőmű hat reaktorblokkja közül háromban felrobbant a hűtési folyamatban használt hidrogén. (MTI/EPA/Majama Kimimasza)
Nyitókép: MTI/EPA/Majama Kimimasza

Változtak a fukusimai tervek

Japán kormánya legalább egy évvel elhalasztotta a megolvadt fűtőelemek eltávolítását a fukusimai atomerőmű két reaktorából.

A kármentesítési terv szerint az első és a második reaktorból 2023-ban kezdődött volna meg a fűtőelemek kiemelése. Az új határidőt a másodiknál 2024-2026 közöttre tette a japán kormány, az elsőnél pedig 2027-2028-ra tolta ki.

Összesen hat reaktorból kell eltávolítani a fűtőanyagot. A terv szerint 2031-re végeznek a munkával.

Az atomerőművet 2011-ben érte végzetes csapás: földrengés és szökőár miatt három reaktorának fűtőelemei olvadtak meg. A katasztrófa miatt mintegy 20 ezren vesztették életüket.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×