eur:
401.82
usd:
346.08
bux:
98224
2025. június 24. kedd Iván
Nyitókép: Pixabay.com

A ciklont túlélték, most a kolerával kell megküzdeniük

Mozambik Beira városának lakói egyik katasztrófából a másikba tartanak.

Rohamosan nő a mozambiki Beira városában a ciklon túlélői között a kolerás megbetegedések száma, a helyi hatóságok már 271 betegről tudnak.

A LUSA portugál hírügynökség szerdán számolt be a betegség megjelenéséről az országos közegészségügyi hivatal igazgatójára hivatkozva, aki akkor még öt megbetegedésről számolt be.

A megbetegedéseket a félmillió lakosú Beirából jelentették, ahol a zsúfolt szegénynegyedekben különösen nagy a betegség elterjedésének kockázata.

Az Orvosok Határok Nélkül (MSF) segélyszervezet szerint a városban naponta mintegy 200 új megbetegedést észlelnek.

A segélymunkások nagy erőkkel dolgoznak a vízellátás helyreállításán, és további egészségügyi szolgáltatások biztosításán.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közölte, hogy mintegy 900 ezer adag kolera elleni védőoltás érkezik hétfőn a térségbe.

Az ENSZ és az érintett kormányok adatai szerint a március közepén Mozambikban, Zimbabwéban és Malawiban végigsöprő Idai ciklon, illetve az azt megelőző heves esőzések és árvizek következtében százezrek szorulnak élelmiszersegélyre, nincs ivóvizük és nincs hol lakniuk.

Szombatra a katasztrófa halálos áldozatainak száma elérte a 746-ot,

a sérültek száma meghaladja a kétezret a három országban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Európa súlyos árat fizet – jólét és a biztonság nem megy egyszerre

Szakértő: Európa súlyos árat fizet – jólét és a biztonság nem megy egyszerre

A NATO kedden és szerdán tartja csúcstalálkozóját Hágában, de sajtóhírek szerint a tagállamok már beleegyeztek, hogy GDP-arányosan öt százalékra emelkedjenek a védelmi költéseik. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője szerint az európai országok közös hitelfelvétellel és a jóléti kiadásaik lefaragásával tudják majd teljesíteni vállalásukat.

Máris megsértették a tűzszünetet – Izrael erőteljes válaszcsapást rendelt el, Irán tagadja a rakétázást

Mire mindkét fél hivatalosan is megerősítette a tűzszünetet, Iráni támadás indult. Teherán tagad, Izrael súlyos dolgokra készül. Közben Irakban radarrendszereket lőtt valaki, drónokkal végzett pusztítást.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.24. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×