Infostart.hu
eur:
363.71
usd:
308.76
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Afganisztánban is bevált amerikai rakétatüzérséget vásárol Lengyelország

A 20 önjáró rakétarendszerről és a hozzá való munícióról szóló szerződés értéke 414 millió dollár.

Lengyelország korszerű rakétatüzérséget vásárol az Egyesült Államoktól, a szerződést a jövő héten írják alá - jelentette be vasárnap a lengyel védelmi miniszter.

"Szerdán megállapodást írunk alá az Egyesült Államok kormányával arról, hogy leszállítanak a lengyel fegyveres erőknek egy hadosztálynyi nagy mozgékonyságú rakétatüzérségi rendszert (HIMARS), és ez jelentősen fokozni fogja a lengyel erők harci képességét" - mondta Mariusz Blaszczak egy varsói alakulatnál.

A 20 önjáró rakétarendszerről és a hozzá való munícióról szóló szerződés értéke 414 millió dollár. A rendszert harci körülmények között alkalmazták Afganisztánban, Irakban és Szíriában - tette hozzá.

A rakéták hatótávolsága 70-től 300 kilométerig terjed. Az amerikai Lockheed Martin vállalat gyártja őket. A világon az Egyesült Államokon kívül 18 ország állította hadrendbe.

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×