eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Közös európai hadsereg: Kína elutasítja a vádat

Kína elutasította a vádat, miszerint fenyegetést jelentene Európára.

Kína elutasította azt a vádat, hogy fenyegetést jelentene Európa számára; a külügyi szóvivő azt követően nyilatkozott, hogy Emmanuel Macron francia elnök egy közös európai hadsereg létrehozását indítványozta, mely - szavai szerint - megvédené a kontinenst Pekingtől, Moszkvától és Washingtontól.

"Soha sem jelentettünk fenyegetést Európára nézve" - hangsúlyozta Hua Csun-jing, a kínai külügyminisztérium szóvivője, majd hozzátette: Európának mindemellett jogában áll kialakítania saját kül- és védelmi politikáját. A szóvivő ugyanakkor rámutatott:

az európai vezetők már kifejezték szándékukat arra vonatkozóan, hogy ezeken a területeken elmélyítsék az együttműködést Kínával.

Macron a múlt héten egy rádióinterjúban ejtett szót "egy valódi európai hadsereg" szükségességéről. A francia államfő itt említést tett a virtuális térre vonatkozó behatolási fenyegetésekről, valamint arról, hogy az Egyesült Államok bejelentette kilépését a közepes és rövid hatótávolságú rakéták (INF) megsemmisítéséről szóló egyezményből. "Meg kell védenünk magunkat Kínától, Oroszországtól és még az Amerikai Egyesült Államoktól is" - mondta.

Donald Trump amerikai elnök sértőnek nevezte Macron szavait, de Angela Merkel német kancellár kedden támogatásról biztosította a francia államfő indítványát, és az Európai Parlamentben elmondott beszédében ő maga is egy európai hadsereg megalakítása mellett érvelt.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×