Infostart.hu
eur:
389.2
usd:
331.37
bux:
108783.37
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Nyitókép: Pixabay.com

500 millió afrikairól nem tudni, hogy kicsoda

Jellemzően a Szaharától délre élnek, és sokkal több a nő, mint a férfi. A gyermekek sincsenek túl jó helyzetben. A Világbank programot indított, jelentős tőkével.

Világbanki becslés szerint nagyjából 1,2 milliárd ember él Afrikában, de csaknem a felüknek nincs anyakönyvi kivonata, tehát személyazonossága is teljességgel kérdéses.

Az érintett 500 millió afrikai elsöprő többsége, mintegy 494 milliónyian a szubszaharai térségben élnek - írja az Origo. A Világbank-csoport vezérigazgatója, Krisztalina Georgieva szerint ők mind olyanok, akiknek semmilyen dokumentumuk, igazolványuk nincs magukról. Az arányokat tekintve ez azt jelenti, hogy

a Szaharától délre minden második emberről nem tudni, hogy kicsoda.

A nemeket tekintve is van különbség: a férfiak közt inkább vannak olyanok, akik azonosíthatóak, mint a nők között. Generációsan ennél azonban aggasztóbb a helyzet, ugyanis az UNICEF, vagyis az ENSZ gyermekjóléti szervezete szerint

minden harmadik afrikai gyermeknek van csak születési anyakönyvi kivonata, ami viszont megnehezíti hozzáférésüket az egészségügyi, oktatási és pénzügyi rendszerekhez vagy politikai jogaik gyakorlásához.

A Világbank már próbálkozik programokkal az érintett államokban azért, hogy a közigazgatásba életet leheljen, de ehhez jelentős összefogásra van szükség a helyi erőkkel. A Világbank 1600 milliárd forintnyi dollárt különített el.

A Világbank szerint az azonosítással új gazdasági lehetőségek válnak elérhetővé a világ legelesettebb emberei számára.

Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Lefordultak az amerikai tőzsdék, esnek az egykori sztárpapírok

Lefordultak az amerikai tőzsdék, esnek az egykori sztárpapírok

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×