Infostart.hu
eur:
378.79
usd:
319.46
bux:
127754.57
2026. február 13. péntek Ella, Linda

"Ez katasztrófa" - volt diák lövöldözött egy floridai iskolában

Lövöldözés volt a floridai Parkland egyik középiskolájában. Több halálos áldozat is van.

Az első értesülések szerint a tanítás végén dördültek el a lövések, a gyanúsított, egy fehér férfi elmenekült, de később elfogták.

A sajtó arról számolt be, hogy az elkövető egy 19 éves férfi volt, az iskola korábbi diákja, de eltanácsolták, mert fenyegette társait. Egy diák szerint a lövöldözővel korábban voltak gondok.

Hivatalos adatok szerint 14 áldozatot szállítottak kórházba. Több halálos áldozat van, pontos számot nem közöltek.

A megyei seriff szerint már mindenki elhagyta az iskola épületét, de még mindig lehetnek olyan diákok, akik valahol bujkálnak. "Ez katasztrófa, nincsenek rá szavak" - mondta Scott Israel.

Címlapról ajánljuk

Se Insta, se Face: Oroszországban letiltották az összes Meta-appot

Az orosz kormány felszólította a lakosságot, hogy térjenek át az állam által létrehozott, titkosítás nélküli Maxra, ami az indoklás szerint azért biztonságosabb választás, mert így védve lesznek a felhasználói adatok a Metától.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×