eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Az FBI újból megindította a nyomozást a Clinton Alapítvány ügyében

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) újból megindította a nyomozást a Clinton Alapítvány ügyében.

Amerikai sajtójelentések szerint az igazságügyi minisztérium - Jeff Sessions tárcavezető utasítására - és a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) intezív nyomozást folytat az ellentmondásosnak tartott alapítvány ügyében.

A szövetségi nyomozók Arkansas állam fővárosában, Little Rockban hallgattak ki tanúkat, ahol 1992-ben történt elnökké választása előtt Bill Clinton kormányzó volt. A nyomozás célja kideríteni, hogy igaz-e a gyanú, miszerint az alapítvány a "fizess, hogy játszhass" elve szerint működött. Vagyis aki adományozott a Clinton Alapítványnak, azt tárt kapuk és politikai előnyök várták a Clinton-házaspár által menedzselt ügyekben, a többi között például Hillary Clinton külügyminisztersége idején a State Departmentben (a külügyminisztériumban).

Hillary Clinton szóvivője, Nick Merrill pénteken "sarlatánságnak" minősítette a nyomozást. Azt állította, hogy Jeff Sessions miniszter így akarná elterelni a figyelmet arról a vizsgálatról, amely azt kívánja feltárni, összejátszottak-e a Trump-kampány munkatársai az oroszokkal a 2016-os elnökválasztási kampány idején Donald Trump győzelme érdekében. A The Washington Post című lap pénteki álláspontja szerint nehezen elképzelhető, hogy az ügyben vádemelés születik.

Amerikai médiumok, köztük a The New York Times című lap is, az elmúlt években többször foglalkoztak a Clinton Alapítvány pénzügyeivel és tevékenységével. Oknyomozó riportjában éppen a The New York Times hozta nyilvánosságra elsőként, még 2015-ben, hogy Hillary Clinton külügyminisztersége idején adták el a Roszatom orosz állami energetikai vállalatnak azt az Uranium One nevű kanadai céget, amely birtokolja az amerikai uránkészlet 25 százalékát is. Az ügylet létrejötte után a Roszatom első körben egymillió dollárt adományozott a Clinton Alapítványnak, majd busás honoráriumért hívta meg előadásra Oroszországba Bill Clintont.

Az elnökválasztás előtti évben, 2015-ben jelent meg "Clinton készpénz" címmel a konzervatív író, Peter Schweizer dokumentumkönyve is, amelyben szintén az 1997-ben alapított Clinton Alapítvány ügyeiről esett szó, arról, hogyan lehetett politikai előnyöket "vásárolni" a Clinton Alapítványhoz történt befizetések révén.

Címlapról ajánljuk
Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Magyarország külkereskedelme az elmúlt évtizedekben jelentősen átalakult, és bár a lengyel-magyar gazdasági kapcsolatok tartották a lépést a változással, kiugró teljesítményről nincs szó, hiába a szoros kulturális és politikai kapcsolatok. A Lengyel-Magyar Gazdasági Kamarával együttműködésben készült cikkünk annak jár utána, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a lengyel és a magyar üzleti környezetben, valamint hogy milyen kihívásokkal nézhetnek szembe magyar cégek, amikor belépnének a lengyel piacra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×