eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta

Muhammad Ali fiát is gyanúsnak találták

A 2016-ban elhunyt legendás bokszoló, Muhammad Ali azonos nevű fiát feltartóztatták a bevándorlási hivatal munkatársai a floridai Fort Lauderdale repülőterén, és csak hosszas kérdezősködés után engedték vissza szülőhazájába, az Egyesült Államokba.

Az incidens még február 7-én történt, ám ifjabb Muhammad Ali ügyvédje, Chris Mancini, csak szombaton hozta nyilvánosságra a kentuckyi Louisville város Courier-Journal című újságjának adott interjújában.

A 44 éves Muhammad Ali édesanyjával, Khalilah Camacho-Alival - a néhai bokszoló második feleségével - tért vissza Jamaicából, amikor Fort Lauderdale repülőterén feltartóztatták. Édesanyját - aki szintén az Egyesült Államok polgára - szinte azonnal továbbengedték, mert volt nála egy fénykép, amelyen együtt látható bokszlegenda férjével. Fiánál azonban nem volt hasonló fotó, ezért két órán keresztül faggatták a többi között arról, hogy honnan ered neve, hogy muzulmán vallású-e. Mivel utóbbira igennel felelt, még hosszabbra nyúlt az "interjú".

A bevándorlási hivatal munkatársai nem kommentálták az esetet. Arra hivatkoztak, hogy "magánúton utazók ügyét nem vitathatjuk meg, és az Egyesült Államokba érkező minden utast ellenőrzésnek vetünk alá".


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Bár a zajszennyezés a levegő- vagy vízszennyezéshez képest kevesebb figyelmet kap, azonban világszerte egyre nagyobb problémát jelent. Hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhat a stressztől, alvászavartól kezdve a szív- és érrendszeri betegségekig. A zajszennyezés fő forrásának a közúti közlekedés számít. Az EU-ban a lakosság több mint 20%-a él olyan területeken, ahol a közlekedési zajszint már káros az egészségre, míg Magyarországon mintegy 1,5 millió ember van kitéve a közúti zajterhelésnek. A zajszennyezés egyéb formáit is beszámítva viszont itthon akár 2 millió ember is érintett lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×