eur:
393.05
usd:
367.26
bux:
65939.26
2024. április 23. kedd Béla
Nem csitul a kormányellenes tüntetés Romániában

Nem csitul a kormányellenes tüntetés Romániában

Hétfőn folytatódott Romániában a szociálliberális kabinet lemondását követelő tüntetés, igaz valamivel kevesebben vettek részt a megmozduláson az előző napokhoz képest.

A távirati iroda tudósítása szerint az elmúlt napok több százezres demonstrációi után, tegnap este 9-kor a Grindenau-kabinet lemondásáért a bukaresti kormány székháza elé vonulók száma nem érte el a 15 ezret, miközben a kormány mellett tüntetők létszáma az elnöki hivatal előtt elérte a négyezer főt.

Nem csitul a kormányellenes tüntetés Romániában

A kormányellenes tüntetők továbbra is Liviu Dragnea, a kormánykoalíció fő erejét alkotó Szociáldemokrata Párt elnöke, Sorin Grindeanu miniszterelnök és Florin Iordache igazságügyi miniszter távozását követelték, arra hivatkozva, hogy nem bíznak többé egy olyan kormányban, amely az éj leple alatt, az országot kész tények elé állítva, sürgősségi rendelettel enyhített a büntetőjog korrupcióellenes szigorán.

A kormány ugyan vasárnap hatályon kívül helyezte a vitatott rendeletet, de a kormánykoalíció nem ismerte el, hogy bármilyen hibát követett volna el, a tiltakozási hullámot külföldről pénzelt manipulációnak nevezte, és a kialakult helyzetért Klaus Iohannis államfőre próbálta hárítani a felelősséget.

Nem csitul a kormányellenes tüntetés Romániában

Sorin Grindeanu miniszterelnök megerősítette, hogy nem mond le, tovább akarja vinni mandátumát, ameddig azt a parlament meg nem vonja tőle egy bizalmatlansági szavazáson, az igazságügyi miniszter távozását azonban nem tartotta lehetetlennek.

Kedden várhatóan Klaus Iohannis államfő beszédet mond a román parlamentben a kialakult helyzetről, az ellenzéki pártok által benyújtott bizalmatlansági indítványról pedig szerdán szavaz a bukaresti törvényhozás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×