Családonként ez az összeg egy euróval, vagyis 310 forinttal lesz kevesebb a görög családoknak juttatott hasonló támogatások minimumánál, és ennek megfelelően 399 eurót (123 700 forint) fog kitenni - mondta a tárcavezető, aki szerint az egy eurónyi különbségre alkotmányjogi okokból van szükség.
Eddig a menekülttáborokban elszállásolt illegális bevándorlókat segélyszervezetek, részben pedig a görög hadsereg és haditengerészet látta el élelemmel.
A tervezett segély azonban nem vonatkozik majd arra a mintegy 16 ezer menekültre, aki a görög égei-tengeri szigeteken létesített menekülttáborokban él. Ehelyett a görög kormány több kisebb tábor felállítását határozta el. Ezek építését már el is kezdték, hogy ezzel enyhítsék a nyomást a Híosz és Leszbosz szigeteki túlzsúfolt létesítményekre.
Muzalasz egyben elutasította a görög szigetlakók követeléseit, miszerint a menekülteket szállítsák a görög szárazföldre. Ez - a tárcavezető szerint - veszélyeztetné az EU-török migrációs egyezményt, és jóval nehezebbé tenné Görögország helyzetét. A tavaly áprilisban hatályba lépett menekültügyi megállapodásnak köszönhetően érezhetően apadt a török partokról Európába érkező migránsáradat. A megegyezés szerint automatikusan visszatoloncolják Törökországba azt, aki illegálisan érkezett Görögországba, és ott nem nyújt be menedékkérelmet.