eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina

Hibáztak az amerikai harci gépek

Amerikai harci repülőgépek tévedésből a velük szövetséges afgán biztonsági erőkre mértek csapást Uruzgán tartomány székhelyének közelében, a támadásban legalább nyolc afgán rendőr életét vesztette - állították hétfőn helyi tisztségviselők.

A Tarinkót térségében vasárnap este végrehajtott légicsapás először egy rendőrrel végzett, majd a helyszínre siető segítőket érte a második bombázás, amely legalább hét ember életét követelte - mondta Rahimalláh Kán, az uruzgáni tartalékos rendőrség parancsnoka. Hozzáfűzte: a tálibok lövészárkai 800 méterre vannak a megtámadott rendőrségi ellenőrzőponttól.

Mohammed Kavi Omari, a tartomány rendőrfőnök-helyettese hat halottról tett említést, de ő is megerősítette, hogy külföldi repülőgépek bombáztak.

Az amerikai katonai parancsnokság Kabulban megerősítette, hogy harci repülőgépeik bevetést hajtottak végre a térségben, viszont információik szerint olyan személyeket vettek célba, akik az afgán biztonsági erőkre lőttek. "Az Egyesült Államoknak, az általa vezetett katonai szövetségnek, valamint az afgán erőknek jogában áll az önvédelem, és ebben az esetben közvetlen fenyegetésre reagáltak" - jelentette ki Charles Cleveland, a NATO katonai missziójának szóvivője.

Afgán tisztségviselők közölték: vizsgálatot indítottak a támadás miatt és folyamatos kapcsolatban állnak a Washington vezette katonai szövetséggel.

Az afgán biztonsági erőket amerikai légicsapások és a nemzetközi koalíció katonai tanácsadói segítik a tálib lázadókkal szemben, akik már 15 éve fegyveres harcot folytatnak a Nyugat támogatását élvező kabuli kormányzat ellen.

Uruzgán tartományi illetékesek szerint tálib fegyveresek szeptember elején rövid időre benyomultak Tarinkótba, de afgán biztonsági erőknek sikerült kiszorítani őket.

Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×