Infostart.hu
eur:
379.5
usd:
319.32
bux:
130710.05
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Lemond az örmény kormányfő

Lemond tisztségéről Hovik Abrahamján örmény miniszterelnök, aki erről az elhatározásáról a kormány csütörtöki ülésén tett bejelentést.

Mint hangsúlyozta, döntésével megnyitja az utat egy koalíciós kormány előtt. Az nem derült ki nyilatkozatából, hogy ki lesz az új kormány vezetője.

Szerzs Szargszján örmény elnök múlt hónapban ígéretet tett egy nemzeti egységkormány létrehozására annak nyomán, hogy július utolsó két hetében megszállva tartotta a jereváni rendőrkapitányságot többtucatnyi fegyveres férfi, akik egy ellenzéki aktivista szabadon engedését és a kormány távozását követelték. A közvéleményt sokkoló akcióban két rendőr vesztette életét. A történtek hatására több alkalommal utcára vonultak a fegyvereseket támogatók, akik a rendőrséggel is összecsaptak az utóbbi évek legnagyobb politikai válságát idézve elő a kaukázusi országban.

Címlapról ajánljuk

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×