Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Brutális károkat okozott a heves esőzés Ausztriában!

Jelentős károkat okozott a vasárnapi heves esőzés Stájerországban, Karintiában és Burgenlandban is, egy karintiai falu lakóit kiköltöztették otthonaikból.

A karintiai Afritz település egy részét sárfolyam öntötte el vasárnap este, negyven ház megrongálódott, személyi sérülés nem történt. A településen lakók közül 163 embert kellett biztonságba helyezni, ők rokonaiknál vagy panzióban töltötték az éjszakát.

Afritz közelében a B98-as út Villach és Spittal közötti szakaszát már vasárnap délután lezárták, mert egy patak kilépett a medréből. Az L5-ös út Spittal és Lendorf közti szakasza fölcsuszamlás miatt vált járhatatlanná.

Afritz polgármesterének hétfői tájékoztatása szerint jelenleg azon dolgoznak, hogy a patakot visszatereljék a medrébe. Csak utána derülhet ki, hogy a lakók mikor költözhetnek vissza otthonaikba. Jelenleg 70 segítő van a környéken, kedden a hadsereg további száz embert küld a településre.

Karintiában vasárnap mintegy négyszáz tűzoltó volt bevetésen. A Villachvidéki járás mellett a Drautal völgyben kélt el leginkább a segítség.

Vasárnap Stájerország déli és nyugati részén hullott jelentősebb mennyiségű csapadék és jégeső. A stájerországi Voitsberg, Deutschlandsberg és Leibnitz járásokban kisebb áradások voltak, a tűzoltóknak pincékből kellett kiszivattyúzni a vizet, és kidőlt fákat kellett eltakarítaniuk. A jégeső kerteket és veteményeseket rongált meg.

Vihar és jégeső volt Burgenlandban is vasárnap este, mintegy tucatnyi tűzoltó volt bevetésen - közölték tartományi illetékesek hétfőn. Leginkább a Kismartoni járásban és Nagymartonban (Mattersburg) kellett a vizet szivattyúzni és a kidőlt fákat eltakarítani.

A burgenlandi rendőrség vasárnap este nyolc embert mentett ki a Fertő-tóból, és több vitorlás hajót segítettek a partra jutni.

Az Osztrák Meteorológiai Szolgálat (ZAMG) előrejelzése szerint hétfő délutánra felszakadozik a felhőzet, az ország déli részén a nap is kisüthet, azonban zivatarokra elvétve még számítani lehet. Hétfő este a déli országrész kivételével erős esőzések várhatók, a szél is megerősödik. Kedden további esőkre lehet számítani, csak az ország nyugati felén szakadozik fel a felhőzet.

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×