eur:
410.87
usd:
394.22
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

1200 fontjába kerül az angol adófizetőknek a szegénység

Adófizetőnként évi 1200, összességében pedig plusz 78 milliárd fontba (28 782 milliárd forintba) kerül Nagy-Britanniában a szegénység következményeinek enyhítése egy hétfőn ismertetett jelentés szerint.

A Joseph Rowntree szociális szakpolitikai alapítvány azokat a rétegeket vizsgálta, amelyek az átlagkereset kevesebb mint 60 százalékából élnek.

A szigetországban a maga nemében első ilyen átfogó jelentésből kiderült, hogy szegénység következményeinek enyhítése a brit állami egészségügyi ellátó szolgálatra (NHS) rója a legnagyobb, 29 milliárd fontos terhet, a szegénységben élőknek ugyanis "nagyobb valószínűséggel" gyengébb az egészségük. Egyre több bizonyíték támasztja alá, hogy a szegénység összefüggésben áll a mozgásszegény életmóddal, a silány táplálkozással és az olyan szokások kialakulásával, mint a dohányzás és az alkoholfogyasztás.

Az oktatási rendszerben évi 10 milliárd fontot fordítanak többek közt olyan programokra, mint az ingyenes étkeztetés. A gyermekjóléti szolgálatok 7,5 milliárd fontot költenek például a kisgyerekek felügyeletére.

A rendőrség és a büntetés-végrehajtási rendszer plusz költségei kilencmilliárd fontot tesznek ki, a szegényebb rétegekben és környékeken ugyanis nagyobb a bűnözési ráta a jelentés szerint.

A szociális támogatások rendszeréből 4,6 milliárdot fordítanak a felnőttek ellátására, a lakhatás segítése pedig négymilliárd fontot emészt fel a költségvetésből.

A brit kormány a foglalkoztatás növelésében látja a szegénység leküzdésének elsődleges eszközét, és állítása szerint sikerült is haladást elérnie ennek terén.

A Joseph Rowntree Alapítvány a skóciai Heriot-Watt és a Loughborough Egyetemmel készítette a tanulmányt. Az évi 78 milliárd fontos költségbe nem számították bele az állam által folyósított különböző segélyeket.

Julia Unwin, az alapítvány vezetője felhívta a figyelmet arra, hogy a szegénység megfosztja az embereket a lehetőségektől, a társadalmat pedig olyan tehetséges emberektől, akik amúgy értékes tagjai lehetnének. A szegénység lassítja a gazdasági növekedést, csökkenti a termelékenységet és az adóbevételeket - mondta a szakember.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 21:18
×
×
×
×