Infostart.hu
eur:
382.33
usd:
322.18
bux:
127490.65
2026. január 27. kedd Angelika

Törvényes a Sarkozy-lehallgatás

Törvényesnek nyilvánította kedden a francia semmítőszék a Nicolas Sarkozy volt francia elnök és ügyvédje, Thierry Herzog közötti telefonbeszélgetések lehallgatását. A bíróság döntésének értelmében a lehallgatást bizonyítékként felhasználhatja az ügyészség egy esetleg Sarkozy ellen indítandó korrupciós perben.

A volt államfőt 2013 végén és 2014 elején egy nyomozás keretében hallgatta le a rendőrség, s annak alapján felmerült a gyanú, hogy információs hálózatot tartott fenn az igazságügyi szervek körében, amely részletesen tájékoztatta az esetleg őt érintő ügyészségi eljárásokról.

Az eddig vitatott legalitású lehallgatásokból kiderült, hogy Gilbert Azibert, a semmítőszék egyik magas rangú bírója egy folyamatban lévő nyomozás részleteiről rendszeresen tájékoztatta a volt államfő ügyvédjét. Cserébe Sarkozy állítólag egy monacói kinevezés érdekében közbenjárását ígérte a bírónak.

Ennek értelmében a volt államfőt vesztegetés vádjával bíróság elé is állíthatják.

Sarkozy és ügyvédje kezdeményezték a lehallgatások megsemmisítését, miután törvénytelennek tartják egy ügyvéd és ügyfele közötti beszélgetések bizonyítékként való felhasználását.

Hírügynökségek szerint a keddi bírósági döntés akadályt gördít Sarkozy tervei elé, hogy ismét induljon a 2017-es elnökválasztáson.

Címlapról ajánljuk
Lélektani szintet tört át az OTP árfolyama

Lélektani szintet tört át az OTP árfolyama

Óvatos emelkedésben vannak egyelőre az európai tőzsdék, a BUX index pedig újabb történelmi csúcsot döntött, ráadásul az OTP jegyzése is soha nem látott szinten áll, már több mint 40 ezer forintba kerül egy részvény. Az elmúlt napokban elsősorban a geopolitikai események határozták meg a befektetői közhangulatot: a hétvégén Donald Trump azzal fenyegette meg Kanadát, hogy 100 százalékos vámot vet ki, amennyiben az kereskedelmi megállapodást kötne Kínával, amit Ottawa később határozottan cáfolt. A geopolitikai kockázatok fennmaradása a menekülőeszközök iránti keresletet is erősítette, ennek nyomán az arany ára új rekordot döntött, és tegnap először lépte át az 5000 dolláros szintet - az emelkedés ma is folytatódik. A részvénypiaci hangulatot potenciálisan befolyásoló mai adatok közül az ADP munkaerőpiaci index lehet majd érdekes délután Amerikából, illetve a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon alakulása is formálja a kilátásokat. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×