Az amerikaiak úgy tudják, legfeljebb négy halálos áldozata volt a támadásnak, pakisztáni tisztségviselők viszont azt állítják, hogy legalább 12, és a korábbi két napban is nyolc feltételezett iszlamista lázadót ölt meg amerikai drónról indított rakéta.
Az Egyesült Államok a májusi chicagói NATO-konferencia óta gyakrabban hajt végre dróntámadásokat iszlamista lázadók ellen Pakisztánban - két hét alatt már hat ilyen volt -, miközben Iszlámábád továbbra is követeli tőle, hogy állítsa le az ilyen akciókat.
Az al-Kaida-parancsnok, aki, mint neve is utal rá, Líbiából származik, már a sokadik megölt magas rangú embere lenne a terrorhálózatnak.
A Fehér Ház listát vezet azokról a terroristákról, akiket ki akar iktatni. E lista tagjaira a fegyveres erők és a CIA tesz javaslatokat, és az elnök hagyja őket jóvá. A külügyminisztérium egymillió dollárt ajánlott föl annak, aki al-Líbi nyomára vezeti az Egyesült Államokat.
Al-Líbit már egyszer elfogták Afganisztánban, de 2005-ben megszökött a bagrami légitámaszpont börtönéből, és azóta több olyan propagandafilmet készített, amelyen amerikai célpontok elleni támadásra buzdította a dzsihádistákat. Akkor lett a második számú vezető, amikor Ajman az-Zavahri átvette az al-Kaida vezetését Oszama bin Laden halála után. Õ irányította a terroristák és a lázadók mindennapi tevékenységét Pakisztánban, és ő tartotta a kapcsolatot a szervezet regionális sejtjeivel a világban.
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak