Infostart.hu
eur:
363.12
usd:
313.27
bux:
150110.32
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

Bill Gates 220 millió dollárt ad a TBC-vakcinák kutatására

220 millió dollárt (49,2 milliárd forintnak megfelelő összeget) adományoz öt éves időtartamra az Aeras biotechnológiai társaságnak a Bill és Melinda Gates Alapítvány, hogy a szervezet megkétszerezve a tuberkulózis kezelésére irányuló erősfeszítéseit segítsen felszámolni a betegséget a világon.

Jim Connolly, az Aeras elnök-vezérigazgatója szerint ez az anyagi támogatás cselekvésre szólít fel a világ egyik leggyilkosabb betegsége elleni harc terén. A Microsoft alapítójának és feleségének nevét viselő alapítványtól származó pénz lehetővé teszi a biotechnológiai társaságnak, hogy kiterjessze már meglévő együttműködéseit a kutatások terén Európában, Afrikában és Kínában, ezáltal felgyorsítja a biztonságos és hatékony TBC-ellenes vakcinák létrehozását.

A tudósok előtt óriási feladatok állnak, a fertőző betegség világszerte veszélyt jelent - mondta Connolly, hozzátéve hogy a szükséges kutatási támogatás híján soha nem lesznek képesek kiirtani a globális közegészségre veszélyt jelentő betegséget.

Szakemberek becslései szerint az elkövetkező öt évben világszerte több mint egymilliárd dollár kellene ahhoz, hogy fenntartsák a tuberkulózis elleni küzdelmet. A kutatók dolgát nehezíti, hogy térségenként a betegség eltérő formáival találkoznak, így eltérő válaszokkal kell szolgálniuk. Az Aerasnak várhatóan 400-500 millió dolláros keretre lesz szüksége kutatásaihoz a 2012 és 2016 közötti években.

A TBC világszerte 1,4 millió ember haláláért felelős évente az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint és közvetve 12 milliárd dollárnyi veszteséget okoz a világgazdaságnak. Ennek feléért Kína és India a "felelős".

Címlapról ajánljuk
Szakértő az Arénában: csakis a fenékküszöbös megoldás kerülhetett most szóba Pakson, aztán majd figyelni kell

Szakértő az Arénában: csakis a fenékküszöbös megoldás kerülhetett most szóba Pakson, aztán majd figyelni kell

Rohammunkában épül a fenékküszöb a Duna paksi szakaszán, hogy biztosítani tudják az atomerőmű hűtéséhez szükséges vízszintet. A létesítmény tervezésében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakemberei is részt vettek. Baranya Sándor, a BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszékének vezetője, vízépítő mérnök az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról, milyen példátlan kihívást jelent ez a beruházás, amelynek csak elméletben volt alternatívája, gyakorlatban nem. Ha helyreáll a Duna vízszintje, onnantól pedig a figyelés lesz a munka.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×