Infostart.hu
eur:
385.54
usd:
327.85
bux:
111191.75
2025. december 30. kedd Dávid

Folytatódik a versenyfutás az elnökjelöltségért

Továbbra sem egyértelmű, hogy Mitt Romney vagy Rick Santorum lesz a republikánus elnökjelölt. Hol egyik aspiráns nyer kicsit többet, hol a másik visz el egy-két államot. Így volt ez a mostani, alabamai, mississippi és hawaii előválasztás során is.

"Újra megtettük!" - ezekkel a szavakkal ünnepelte Rick Santorum, hogy Alabama és Mississippi államban is megnyerte a republikánus jelöltállító küzdelmet. Ezzel a saját hátországában, délen verte meg a jelenleg a harmadik helyen álló aspiránst, Newt Gingrichet.

"Itt az ideje, hogy a konzervatívok összezárjanak" "még a konvenció előtt el fogjuk nyerni a jelölést" - jelentette ki a Mitt Romney-nál konzervatívabbnak tartott Santorum a következő előválasztás helyszínén, Louisianában.

"Ha konzervatív jelöltet állítunk, le fogjuk győzni Barack Obamát" - tette hozzá, és rámutatott: hiába költött hatalmas összegeket a kampányra Mitt Romney - médiaforrások szerint háromszor annyit, mint az összes többi aspiráns együttvéve - nem tudta kiharcolni, hogy a párt megkerülhetetlen jelöltjévé lépjen elő.

Ebbe a momentumba kapaszkodott bele Gingrich is, aki a nem végleges eredmények szerint mindkét államban a második helyen végzett. Úgy fogalmazott: "A mítosz, hogy Romney megkerülhetetlen, összeomlott". Szerinte a párt augusztusi országos konvenciójáig az előválasztási küzdelemnek nem lesz egyértelmű győztese.

Mitt Romney szoros küzdelemben lett harmadik mindkét államban, Hawaiin pedig megnyerte az előválasztást, ahogyan diadalmaskodott Amerikai Szamoán is. Igaz, itt mindössze 70 részvevővel tartották meg a voksolást.

Alabama és Mississippi után CNN nem hivatalos összesítése szerint Romney 480, Santorum 234, Gingrich 139, Paul pedig 66 delegátus támogatására számíthat az országos konvención. A jelöltség elnyeréséhez összesen 1144 szavazatra lesz szükség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Bár országgyűlési választást csak 2026 tavaszán tartanak Magyarországon, a mögöttünk hagyott év jelentős része már az intenzív kampány jegyében zajlott. A következő szűk fél órában igyekszünk összefoglalni a két legnagyobb párt, vagyis a Fidesz és a Tisza küzdelmeit, de beszámolunk Gyurcsány Ferenc és a Momentum visszalépéséről is. Foglalkozunk a kormány és a főváros politikai csörtéivel, és a legnagyobb horderejű belpolitikai botrányokkal is. A közélet mellett természetesen a haszonállatokat és a szőlőültetvényeket pusztító járványokról is szót ejtünk.
Feltámadt a forint

Feltámadt a forint

Jelentős volatilitás mellett enyhe erősödéssel kezdte a hetet a forint árfolyama, ez pedig egyelőre a mai nap is folytatódni látszik. Mivel ezekben a napokban a megszokottnál alacsonyabb lehet a kereskedési aktivitás, a devizapiacon erősebb ingadozás figyelhető meg. A múlt hét elején látott 390 feletti euró-, és 331 feletti dollárárfolyamhoz képest jelentősen mérséklődött a jegyzés, nap közben 385,5, illetve 327,5 környékén is járt a két globális tartalékdeviza árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×