Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.21
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Támogatta válságkezelő költségvetést az ír törvényhozás

Dublinban támogatta a rekord nagyságú megszorítást tartalmazó 2011-es költségvetést az ír törvényhozás. A késő esti szavazáson a kormánykoalíció független képviselők támogatásával, 82 igen szavazattal, 77 ellenében fogadtatta el a javaslatot. A költségvetéshez tartozó valamennyi jogszabály elfogadása februárig tarthat, ezután a kormány várhatóan új választás kiírását kezdeményezi.

Adószakértők szerint - bár a tervezet mindenkitől áldozatokat követel - a gazdagabbak viszonylag jobban járnak, és a terhek többségét a középosztály és a szegények viselik. A nemzetközi összehasonlításban rendkívül alacsony, 12 és fél százalékos társasági nyereségadó mértéke nem változik, egy átlagos keresetű munkás fizetése azonban a személyi jövedelemadó emelése miatt 5 százalékkal csökken, és a családi pótlékot is mérsékelik.

Írországban azért van szükség a rekord nagyságú takarékossági csomagra, mert az idén példátlan, a hazai össztermék 32 százalékát elérő hiány alakult ki az államháztartásban. A krízis enyhítésére az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap 85 milliárd eurós csomagot állított össze.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×