Infostart.hu
eur:
382.14
usd:
325.45
bux:
124588.6
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Massa tragédiája: meghalt az anya és gyermeke

Legkevesebb két ember életét követelték a heves esőzések nyomán kialakult földcsuszamlások Olaszországban.

A mentőalakulatok hétfőn egy 39 éves asszony és kétéves gyermeke holttestét emelték ki a földtömeg alól a Toszkána északi részén fekvő Massa mellett. A földcsuszamlás magával ragadta és elpusztította házukat. Olasz médiajelentések szerint ugyanakkor sikerült élve kimenteni egy hegyomlás által betemetetett férfit a törmelék alól.

Az ítéletidő miatt az észak-olaszországi Seveso és Lambro folyók kiléptek medrükből. Velencében hétfőn reggel a tengervíz szintje 102 centiméterrel volt magasabb a szokásosnál, így a lagúnák városának egyhetede víz alá került. Keddre Velencében mintegy 110 centiméteres újabb árhullámra számítanak.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×