Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Babacsere-kártérítés: 125 millió

125 millió forintnyi kártérítést kapott három nő - kettő közülük egypetéjű iker - Lengyelországban, mert születésüket követően elcserélte őket egy varsói kórház.

Csak 17 éves korukra derült ki, és akkor is csak véletlenül, hogy az egyik ikret véletlenül elcserélték egy másik lánykával. A hiba nem tűnt fel, az ikrek szülei azt hitték, kétpetéjűek lánykáik, azért nem hasonlítanak egymásra úgy, mint két tojás.

Csakhogy az egyik lány véletlenül belebotlott hasonmásába 2002-ben - mindegyikük Varsóban él -, és kiderült az igazság. Mindenkit sokkolt, a három bakfist éppúgy, mint a két szülői párost. Az immár 25 éves nők szülei hét év pereskedés után érték el, hogy kártérítést kapjanak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Tusványoson: ellenzéki politika helyett ellenállási politikára kell váltani
frissülő cikk

Orbán Viktor a Tusványoson: ellenzéki politika helyett ellenállási politikára kell váltani

A Fidesz elnöke, volt miniszterelnök Tusnádfürdőn, a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban az általa meghirdetett „ellenállási nyilatkozat” részleteit is ismerteti. Beszédét azzal kezdte, hogy 16 év után most nehezen érthető, mi történik Magyarországon, ezt elemzi beszédében, Európai összefüggésben is szokatlan új magyar jelenségként értékelve a jelen állapotokat. Tartson velünk!

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×