Infostart.hu
eur:
355.14
usd:
311.92
bux:
139018.11
2026. június 23. kedd Zoltán

EU-amerikai csúcstalálkozót tartanak április elején

Április 5-én Prágában találkoznak az Európai Unió tagállamainak vezetői Barack Obama amerikai elnökkel - jelentette be Brüsszelben Mirek Topolánek cseh kormányfő.

Az EU-tagországok állam- és kormányfőinek kötetlen megbeszélését követően nyilatkozva az ülésen elnöklő Topolánek elmondta: Obama elfogadta a csúcstalálkozóra vonatkozó uniós meghívást.

Az amerikai elnök előző nap a NATO-tagországok vezetőinek strasbourgi és németországi találkozóján is részt vesz. Minden bizonnyal az lesz Obama első európai útja elnökké választása óta.

A cseh EU-elnökség már korábban jelezte, hogy szándékában áll uniós találkozót szervezni az új amerikai elnökkel. Ennek időpontja azonban eddig nem volt ismeretes.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×