Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.09
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina

Új határátkelők nyílnak a magyar-szerb határon

Új átkelőhelyek nyílnak a magyar-szerb határon. Egy új határozat alapján a Röszkénél átkelő tehergépjárműveknek már nem kell a termináloknál parkolási díjat fizetni. Az eddigi díj egy euró volt naponta.

A Röszke-Horgos határátkelőn a Magyarország felől érkező tehergépjárműveknek már nem kell a vámterminálon parkolási illetéket fizetni, amely közel egy eurós megtakarítást jelent naponta. A Tompa-Kelebija átkelőn azonban még nem sikerült a várakozó kamionok számára a megfelelő parkolóhelyet biztosítani, így itt továbbra is ki kell fizetni a díjat.

A szerb kormány Szabadkára látogató illetékes államtitkára közölte, hogy rövid időn belül ezt is megoldják, mert a vámterminálokon történő díjmentes várakozásra az uniós előírások köteleznek, ezt pedig Szerbia feltétlenül tiszteletben fog tartani.

A magyar és a szerb illetékesek közös kezdeményezésére a Bácsalmás-Bajmok határátkelőhelyet nemzetközivé nyilvánítják, tehát nemcsak a magyar és a szerb állampolgárok használhatják, ami a nyári csúcsforgalomban lényegesen tehermentesíthetné a röszkei és a tompai átkelők forgalmát.

Ehhez hasonlóan rövidesen nemzetközi átkelővé nyilvánítják a Tiszasziget és Gyála közötti határállomást is. Igen előrehaladott állapotban van a kezdeményezés egy teljesen új átkelő megnyitására a magyar szerb határon. Ez Ásotthalom és Királyhalom között nyílna meg a magyar és a szerb állampolgárok számára. Elsősorban a Csongrád megyeiek és a bácskaiak élvezhetnék. A magyar és a szerb kezdeményezők valószínűleg uniós támogatást is kérnek az Ásotthalom és Királyhalom közötti határátkelő létesítéséhez.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×