Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Két számjegyű Obama előnye

Két héttel az amerikai elnökválasztás előtt tíz százalékra nőtt Barack Obamának, a Demokrata Párt elnökjelöltjének az előnye republikánus párti vetélytársával, John McCainnel szemben - derült ki a The Wall Street Journal és az NBC televízió felméréséből.

Obama támogatottsága 52 százalékos, McCain 42 százalékon áll a közvélemény-kutatás eredményei szerint. Két hete ugyanez a felmérés még hatszázalékos Obama-előnyt mutatott.

A Pew független közvélemény-kutató intézetnél még nagyobb a különbség, 52-38 Obama javára. A cég október elején hétszázalékos Obama-előnyt mért.

A demokrata párti elnökjelölt támogatottsága szeptember eleje óta folyamatosan növekszik; közvetlenül a két párt jelölőgyűlése után még gyakorlatilag azonos volt a jelöltek népszerűsége.

A The Wall Street Journal/NBC felmérése azt is kimutatta, hogy csökkent Sarah Palin republikánus alelnökjelölt népszerűsége; jelenleg a szavazók 47 százaléka vélekedik róla negatívan, s csak 38 százalék ezzel ellentétesen. A megkérdezettek 55 százaléka szerint Palin nem elég felkészült ahhoz, hogy elnök lehessen. Két hete még a válaszadók 50 százaléka vélekedett így.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×