Infostart.hu
eur:
385.93
usd:
331.8
bux:
0
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Dél-Afrikában 62 ember halt meg a bevándorlók elleni támadásokban

A Dél-Afrikai Köztársaságban 62 ember halt meg, és 670 megsebesült az elmúlt hetekben a bevándorlók elleni támadásokban.

A rendorség országos szóvivője azt mondta: a legtöbben Gauteng tartományban vesztették életüket. Itt található az ország politikai fővárosa, Pretoria, és gazdasági központja, Johannesburg.

A hatóságok az erőszakos cselekmények miatt több mint 1400 embert vettek őrizetbe.

A május 11-én kezdődött zavargások miatt több mint 35 ezer ember menekült el otthonából.

A támadások elkövetői azzal vádolják a bevándorlókat, hogy elveszik a helybeliek elől a munkahelyeket.

Címlapról ajánljuk
A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×