Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina

"Pöcegödörnek" minősítette a cseh újságokat a kormányfő

Zsarolással, korrupcióval és bosszúhadjárattal vádolta meg a cseh újságokat és újságírókat Mirek Topolánek cseh miniszterelnök.

"Úgy látom, hogy az újságírói környezet - ahogy azt korábban Milos Zeman (volt kormányfő) is mondta - lassan pöcegödörré válik" - jelentette ki a kormányfő hétfői sajtóértekezletén Prágában.

Sajnálatosnak minősítette, hogy a cseh újságok és újságírók által úgymond elkövetett, s Topolánek szerint törvénysértő esetekkel az újságírók szervezete nem foglalkozik.

"Személyesen nem vagyok híve a szólásszabadság szabályozásának, de a médiák nyomása szinte kiköveteli, hogy erről új törvény szülessen" - fejtette ki indulatos hangnemben Topolánek, aki magánéleti problémái miatt több mint egy éve a cseh sajtó bírálatának a középpontjában áll.

Címlapról ajánljuk
2025 a nagy műkincsrablások éve volt – szakértő a magyar helyzetről

2025 a nagy műkincsrablások éve volt – szakértő a magyar helyzetről

2025-ben két nagy műkincsrablás is ráirányította a figyelmet a múzeumi biztonságra és a műkincsek védelmére. Év elején a hollandiai Drents Múzeumból raboltak el értékes dák műkincseket, majd ősszel a párizsi Louvre-ból loptak el fényes nappal koronaékszereket. A kulturális örökség ellen elkövetett bűncselekményekről, az illegális műkincskeresekedelemről és a műtárgyvédelem kérdéseiről kérdeztük Varga Lujzát, a Magyar Nemzeti Múzeum főosztályvezetőjét.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×