Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla

Csúnyán leégett a leendő miniszterelnök - nézze meg Ön is!

Sem saját országa himnuszát, sem a július 21-i nemzeti ünnep okát nem tudta a leendő belga miniszterelnök. Yves Leterme-t egy televíziós társaság riportere kérdezte, ám a politikus csúnyán leszerepelt. A választásokon győztes flamand jobbközép pártvezető kedden kezdi meg a koalíciós tárgyalásokat.

A belga nemzeti öntudat hatalmas pofont kapott a hétvégén, amikor kiderült: a leendő miniszterelnök nem tudja kapásból elénekelni az ország himnuszát, ráadásul azt sem tudja, hogy mire emlékeznek a belgák a július 21-i nemzeti ünnepen.

A koalíciós tárgyalásokat kedden megkezdő Yves Leterme szombaton több más vezető politikussal közösen vett részt a belga nemzeti ünnepen, amikor egy televíziós társaság riportere megkérte, hogy énekelje el a nemzeti himnuszt.

A leendő kormányfő azonban a La Brabanconne helyett a francia himnuszt kezdte el énekelni, ami igen érzékeny hibának számít egy olyan országban, amit hagyományosan megoszt a flamand-vallon ellentét.

De nem ez volt a legrosszabb, ami a jobbközép politikussal történt szombaton, hiszen a riporter azt is megkérdezte, hogy a leendő miniszterelnök tudja-e, mit is ünnepelnek aznap. Gyorsan kiderült, hogy Yves Leterme-nek fogalma sincs.

Segítünk: Belgiumban az ország 1830-as függetlenné válásáról (a hollandoktól való elszakadásról) emlékeznek meg ekkor, és azért pontosan ezen a napon, mert 1831. július 21-én tette le uralkodói esküjét az önálló Belgium első királya, I. Lipót.

A hétvégi kínos incidens hamar felkerült az internetre, ahol több tízezer nézőt vonzott.

Tavaly egyébként Yves Leterme országos botrányt váltott ki azzal, hogy kijelentette: a 176 éves Belgium "a történelem egy balesete", amit semmi más nem tart össze, mint "a király, a futballválogatott és a sör".

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.

Fenyegetőzik az orosz külügyminiszter

Megsemmisítő választ fog adni Oroszország az ellene irányuló támadásra - figyelmeztetett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a TASZSZ hírügynökségnek adott, vasárnap megjelent évértékelő interjújában.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×