Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.31
bux:
140234.89
2026. június 26. péntek János, Pál

"Bezöldülnek" a legendás sárga taxik

Öt éven belül hibridautókra cserélik a legendás sárga taxikat New Yorkban, hogy csökkentsék az amerikai nagyváros levegőszennyezését - jelentette be Michael Bloomberg polgármester. Az 1300 taxit folyamatosan cserélik le.

A hibridautók kevesebb káros anyagot bocsátanak ki, ráadásul kevesebb benzint is fogyasztanak, mivel részben elektromos árammal működnek. New York így két legyet üt egy csapásra.

A mostani sárga taxik 14 mérföldet (22,5 km) mennek egy gallon (3,8 liter) benzinnel, míg a hibrideknek ez kétszer annyi út megtételére elegendő.

A taxik lecserélésével annyit javul majd a levegő minősége, mint ha kitiltanának a városból 32 ezer magánautót - hangsúlyozta Bloomberg.

A hibridek persze drágábbak, mint a "normális" autók, de a városi tanács becslései szerint a taxisok összességében így is évi tízezer dollárt (1,8 millió forintot) takarítanak meg.

Az intézkedés része annak a csomagnak, amelynek eredményeként 2030-ig 30 százalékkal akarják csökkenteni a káros gázkibocsátást.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Új etikai iránymutatást tett közzé az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Orvosi Kamara az orvosok közösségimédia-használatáról, amelyet Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is megosztott. A dokumentum egyelőre nem része a hivatalos Orvosetikai Kódexnek, hanem szakmai vitairatként szolgál, amelynek célja, hogy közös gondolkodás induljon arról, miként érvényesíthetők a hagyományos orvosetikai elvek a digitális térben. A szerzők azt remélik, hogy a szakmai visszajelzések alapján a szabályrendszer később a Kamarához visszakerülő etikai jogkörök részeként az Orvosetikai Kódexbe is beépülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×