Infostart.hu
eur:
361.16
usd:
316.87
bux:
140842.29
2026. július 8. szerda Ellák

Moszkva keze elér Moldováig

Népszavazás kezdődött Moldova Dnyeszteren túli, orosz anyanyelvűek lakta területén.

A referendumon arról dönthetnek a szavazópolgárok, hogy az országrész folytassa-e az elszakadásért küzdő politikát.

A moldovai kormány már jelezte, hogy nem ismeri el a szavazás eredményét.

Ellenezte a referendum megtartását az Európai Unió és az Egyesült Államok is, mert úgy vélik: a voksolás precedenst teremthet más oroszpárti szeparatisták számára a volt szovjet köztársaságokban.

Moszkva, amely katonákat állomásoztat Moldova Dnyeszteren túli a területein, támogatja a szeparatistákat, és a referendumot a népakarat megnyilvánulásának tekinti.

A Kreml ugyanakkor eddig nem jelezte, hogy Oroszország magához csatolná a régiót, amely nem is határos vele.

Címlapról ajánljuk
NATO-csúcs: 70 milliárd dollárt kap Ukrajna az elfogadott zárónyilatkozat szerint

NATO-csúcs: 70 milliárd dollárt kap Ukrajna az elfogadott zárónyilatkozat szerint

A NATO-tagállamok szilárdan kiálltak az 5-ös cikkely szerinti kollektív védelem elve és Ukrajna további támogatása mellett ankarai csúcstalálkozójuk szerdán közzétett zárónyilatkozatában.

Ballai Attila: még jól is elsülhet a Szöllősi György elleni bizalmatlansági indítvány elbukásával előállt helyzet

A sportújságíró-szövetség InfoRádiónak nyilatkozó tagja szerint a sportkormányzat szét tudja választani a bizalmatlansági indítványhoz vezető Szöllősi-kezdeményezéseket és a tagság véleményét, ráadásul az eddigi elnökség többségben is maradt a tagság szavazása után.
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×